Trzeci trening grupy BB

alt

W dniach 21.05.2019r. – 04.06.2019r. rozpoczęto II dwutygodniowy trening w ramach projektu „Samodzielność moja przyszłość”. Mieszkańcy zaznajomieni z zasadami i nabytymi umiejętnościami ochoczo przystąpili do kolejnego spotkania w mieszkaniu przy ul. Budowniczych 6. Pamiętając o obowiązkach i etyce koleżeńskiej przystąpili do czynności organizacyjnych planując prace porządkowe i kulinarne w mieszkaniu.

Podczas funkcjonowania podopiecznych na terenie mieszkania treningowego dało się zaobserwować zakorzenione z domu rodzinnego nawyki żywieniowe charakteryzujące się upodobaniem do kuchni tradycyjnej. Mimo to każdy z uczestników otwarty był na wyzwania smakowe takie jak degustacja oliw, przystawek w postaci faszerowanych papryczek, suszonych pomidorów czy nadziewanych oliwek i marynowanego czosnku. Chętnie dzielili się własnymi spostrzeżeniami łączenia smaków czy stosowania sosów smakowych do danej potrawy. Oprócz „kulinarnych podróży” pobyt urozmaicany był wyjściami do Kina, rozkoszować się widokiem i wonią kwitnącej zieleni miejskiej. Wspólne spacery pomagały nie tylko zacieśnić relacje między domownikami, ale też wzmocnić kulturę fizyczną.

Czas wolny wykorzystany był na wspólne debatowanie i dzielenie się przeżyciami odnośnie przygotowań i obowiązków związanych z obchodami Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Specjalnie na to święto przygotowaliśmy 2 wielkie blachy ciasta drożdżowego z owocami i kruszonką. Zasłużony odpoczynek odbywał się przy muzyce, serialach i kolejnych planach związanych ze zbliżającym się wyjazdem na biwak oraz spotkaniu na IV treningu.

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym,  Numer wniosku: RPZP.07.06.00-32-K005/16

alt