Open menu

Dziesiąty trening grupy AG

alt

Wraz z nowym rokiem zaczęliśmy nasz przedostatni trening samodzielności. Nastroje są różne, wszyscy czujemy zbliżający się koniec naszej przygody. Choć niektórzy bywają zmęczeni, czasami tęsknią za domem to i tak świetnie się ze sobą czujemy i chcielibyśmy pozostać „na mieszkaniu”.

Styczeń dostarczył nam wiele atrakcji i po okresie świątecznym ruszyliśmy pełną parą. Opowieści było co niemiara. Rozmawialiśmy o świętach i Sylwestrze, oglądaliśmy prezenty które dostaliśmy i wspominaliśmy ten wyjątkowy czas. To dobry czas na podsumowania co nam się udało, czego się nauczyliśmy a nad czym będziemy jeszcze pracować.

Zaczęliśmy od wyjścia do teatru na sztukę pt. „Kolacja dla głupca”. W weekend obiad jedliśmy w pizzerii. „Czasami dobrze tak sobie wyjść i nie musieć gotować”. „Nasza pizzerie” już znamy, wiemy co lubimy wiec z zamawianiem nie mamy już problemów. Odwiedziliśmy też kino. Byliśmy na musicalu „Mary Popins powraca” i na śmiesznej bajce „Królowa Śniegu po drugiej stronie lustra”. Odwiedziła nas też pani Ewa. Bardzo lubimy rozmowy o życiu i robimy z nią fajne ćwiczenia. Była u nas też pani Marta która robiła nam sesje zdjęciową, będziemy mieć miła pamiątkę na zakończenie projektu. Wyszliśmy tez na spacer w dniu organizacji WOŚP, aby wesprzeć zbiórkę pieniędzy.

Oczywiści codziennie robimy to co się w domu robi, czyli sprzątamy, gotujemy, odpoczywamy i spędzamy razem czas. W tym miesiącu nie piekliśmy już pierniczków J, ale uczyliśmy się piec muffinki. Wyszły pyszne! Chcieliśmy poczęstować nasze panie następnego dnia, jednak wszystko zjedliśmy i nic nie zostało; takie były dobre.

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym,  Numer wniosku: RPZP.07.06.00-32-K005/16

alt