Drugi trening grupy AG

alt

Uczymy się coraz więcej. Przyswajamy zasady panujące w mieszkaniu, coraz lepiej orientujemy się w rozkładzie dnia. Próbujemy planować wydarzenia na cały tydzień.
            Jest ciepło i dużo czasu spędzamy poza domem. Lubimy spacerować, chcielibyśmy móc sami chodzić po mieście. Byliśmy na lodach, każdy wybierał smaki i sam płacił za siebie. Byliśmy też na grillu. Kupiliśmy kiełbaski i poszliśmy do znajomych na WTZ na ul.Budowniczych. Wspólnie rozkładaliśmy krzesła, przygotowaliśmy stoły i produkty do pieczenia na grillu.

Poznawaliśmy też najbliższą okolicę, spacerując po parku i okolicznych uliczkach. Może kiedyś będziemy mogli chodzić na spacery sami i się nie zgubimy. Wiele emocji było gdy pojechaliśmy do Mielna na Puchar Polski Nordic Walking. Szybko sobie poradziliśmy z trasą i dostaliśmy medale i prezenty.

Byliśmy w Centrum Kultury 105 na koncercie akordeonowym i spektaklu muzycznym „Piosenka jest dobra na wszystko” Bardzo nam się podobało wyjście do teatru na sztukę pt. „Mayday”, było bardzo śmiesznie. Marcin w teatrze kupił dla nas bilety i świetnie sobie z tym zadaniem poradził. Wychodziliśmy też na kręgle, bardzo lubimy grać, a jak ćwiczymy to idzie nam coraz lepiej.

Codziennie robimy zakupy z których później przygotowujemy posiłki. Uczymy się gotować nowych potraw. Sami jeszcze nie umiemy, ale pani nam pomaga. Czasami sami wymyślamy co chcemy zjeść i wtedy wspólnie to gotujemy. Uczymy się obierać i kroić warzywa na zupę i do sałatki. Paweł zrobił raz makaron z truskawkami i jogurtem, a Rafał chleb smażony z jajkiem. Wszystkim bardzo smakowało. Piekliśmy też różne ciasta, bo wszyscy bardzo lubimy słodycze.

Dbamy o nasze mieszkanie, codziennie je sprzątamy. Zamiatamy i myjemy podłogi, zmywamy naczynia i sprzątamy łazienki. Myliśmy tez okna, co nie było takie proste. Uczyliśmy się który preparat do czego służy, czym należy myć podłogę a czym prysznic.

Codziennie bierzemy prysznic i ubieramy czystą bieliznę. Brudne ubrania pierzemy, rozwieszamy na suszarce i jak wyschną prasujemy. Jeszcze nie wszyscy umieją prasować, ale się uczą.

„Nie mogę się doczekać kiedy tu wrócę, ale te dwa tygodnie szybko zlecą. Prawda?!”

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym,  Numer wniosku: RPZP.07.06.00-32-K005/16

alt