Open menu

Dziewiąty trening grupy II

Kasia, Agnieszka, Małgosia, Mateusz i Robert przybyli do mieszkania treningowego na jeden z ostatnich treningów. Czas nieubłagalnie leci, nawet nie wiadomo kiedy minęło te 10 miesięcy projektu.
Pierwszego dnia w drodze do mieszkania uczestnicy udali się do sklepu na zakupy. Po przybyciu do domu wstawiono obiad i rozpakowano bagaże, rozpoczynając tym samym kolejny trening. Tego dnia trzeba było jeszcze wstawić obiad na dzień kolejny, zrobić pranie, ogarnąć w mieszkaniu i tak naprawdę zabrakło już czasu na chociażby spokojne obejrzenie filmu w TV. Taki jest niestety urok pierwszego dnia projektu.
Kolejne dni wyglądały podobnie: czynności higieniczne, porządkowe, trening ekonomiczny, czy wspólne spędzanie wolnego czasu. Oczywiście wiele czynności opanowane jest już do perfekcji, a nad niektórymi jeszcze pracujemy np. Małgosia bez problemu wstawia sama pralkę, a Kasia z Agnieszką jeszcze pracują nad tym zadaniem, za to świetnie sobie radzą w kuchni. Panowie bardzo wspierają nasze Panie w czynnościach porządkowych pomagając przy zmywaniu, czy sprzątaniu mieszkania.
W czwartkowe popołudnie odwiedziła naszych beneficjentów Pani Ewa. Na to spotkanie młodzież zawsze czeka z niecierpliwością, ponieważ jest to czas kiedy mogą oni podzielić się swoimi osiągnięciami, ale również problemami jakie je nurtują.
Pobyt w mieszkaniu treningowy bardzo zbliżył do siebie naszą młodzież zmieniając nie tylko ich samych, ale również ich podejście do wielu spraw. Uczestnicy odkryli w sobie duży potencjał możliwości, które na co dzień zaczęli wykorzystywać w swoim codziennym życiu.
Galeria:
 
alt
Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach
Konkursu „Szansa-Rozwój-Niezależność” (konkurs o zlecenie realizacji zadań w formie wsparcia nr 1/2018),finansowanego ze środków PFRON. 
Umowa ZZO/000150/16/D o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.