Dziewiąty trening grupy I

W dniach 07.01.2020-13.01.2020 grupa I zainaugurowała jako pierwsza Nowy Rok Kalendarzowy w mieszkaniu treningowym przy ul. Grunwaldzkiej. Po długiej przerwie świątecznej wypoczęta młodzież w pozytywnym nastroju rozpoczęła swój kolejny trening. Już w drodze do  mieszkania nasi Uczestnicy podzielili się podstawowymi obowiązkami, które za każdym razem trzeba wykonać po przybyciu na miejsce. Paweł ochoczo zabrał się za przygotowanie obiadu, Beatka poprzydzielała każdemu świeżo wyprany komplet pościeli, Ola wstawiła pranie, a Małgosia z Mateuszem zabrali się za nakrywanie do stołu. Tego dnia nasza młodzież miała jeszcze sporo pracy gdyż, trzeba było zrobić zakupy, wstawić pranie, przygotować posiłek na kolejny dzień, rozpakować się i nawlec pościele. Ten dzień był wyjątkowo długi i owocny.
Kolejne dni przebiegały bardzo podobnie: praca w warsztacie, przygotowanie posiłków, czynności porządkowe, wspólne wieczorne rozmowy, bądź wspólne  oglądanie TV, czynności higieniczne itp. W weekend oprócz generalnych porządków i przygotowywania posiłków dużo rozmawiano o pomaganiu innym. Do tego tematu skłoniła naszych Uczestników Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W niedzielę nasi Beneficjenci mimo deszczu postanowili wybrać się na Światełko do Nieba i zagrać razem z WOŚP dzieląc się swoimi zaskórniakami i wrzucając je do puszek.
Galeria:
 
alt
Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach
Konkursu „Szansa-Rozwój-Niezależność” (konkurs o zlecenie realizacji zadań w formie wsparcia nr 1/2018),finansowanego ze środków PFRON. 
Umowa ZZO/000150/16/D o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.