Dziewiąty trening grupy IV

To już 10 trening IV grupy w mieszkaniu treningowym przy ul. Grunwaldzkiej. Poza nim jeszcze tylko 2 treningi i koniec projektu, a tak już się wszyscy mocno z sobą zżyli.
Ewa, Magda, Klaudia, Wiola i ich ,,rodzynek’’ Wiesiu tworzą fajną, zgraną drużynę. Każdy z nich świetnie sobie radzi w mieszkaniu treningowym. Dzielą się obowiązkami, wspierają się nawzajem i pomagają sobie. Lubią także spędzać ze sobą wolny czas rysując i rozmawiając.
Podczas ostatniego trening beneficjenci szlifowali nabyte w czasie trwania projektu umiejętności. Gotowali, sprzątali, wstawiali pranie i wykonywali inne codzienne obowiązki domowe. W weekend mogli pochwalić się tym co już umieją gościom przybyłym z odwiedzinami. Byli to uczniowie jednej z koszalińskich szkół policealnych uczący się na kierunku technik fotografii. Podczas tej wizyty zaproszeni goście robili zdjęcia naszym beneficjentom w czasie normalnych obowiązków dnia codziennego, tym samym rozwijając swoje umiejętności fotograficzne. Podzielili się oni z naszą młodzieżą kilkoma tajnikami wiedzy o fotografii, dając także możliwość spróbowania samodzielnego zrobienia zdjęcia Wiesiowi, Klaudii i Magdzie. Ten dzień był dla naszych uczestników bardzo ciekawym doświadczeniem. Co widać na załączonych fotografiach.
Galeria:
 
alt
Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach
Konkursu „Szansa-Rozwój-Niezależność” (konkurs o zlecenie realizacji zadań w formie wsparcia nr 1/2018),finansowanego ze środków PFRON. 
Umowa ZZO/000150/16/D o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.