Ósmy trening grupy I

Pomału zbliża się koniec roku, a tym samym wszyscy nasi beneficjenci rozpoczynają ostatnie treningi w mieszkaniu treningowym w roku 2019. Ten gorący okres przedświąteczny rozpoczęła grupa I w nieco zmienionym składzie. Po raz pierwszy w mieszkaniu treningowym zamieszkali Ola, Mateusz i Paweł. Tym samy dołączyli oni do Beaty i Małgorzaty, beneficjentek, które są w tej grupie od początku projektu.
 
Pierwszego dnia nasi nowicjusze czuli się nieco skrępowani i nie bardzo wiedzieli jak mają się zachowywać, ale dzięki pomocy ze strony koleżanek i trenerów, a także  Pani Ewy, która przyszła do nas z warsztatami szybko zaaklimatyzowali się oni w nowym miejscu i rozpoczęli swój pierwszy trening umiejętności. Na wstępie poinformowani zostali oni o zasadach panujących w naszym mieszkaniu jak i o obowiązkach, które codziennie wykonuje się podczas treningu.
 
Koleżanki, które są w projekcie od samego początku przez pierwsze dwa dni wspierały swoich nowych współlokatorów, jednak nowa ekipa okazała się tak chętna do zdobywania nowych umiejętności, że bez problemu już trzeciego dnia bardzo dobrze radzili sobie z nowymi obowiązkami.
 
Każdy dzień rozpoczynała toaleta poranna, ścielenie łóżek, przygotowanie śniadania i wymarsz do warsztatu. W drodze powrotnej z pracy robiono zakupy, a po powrocie do mieszkania przygotowywano posiłki na dany dzień, jak i dzień następny. Następnie wykonywano codzienne obowiązki , czyli odkurzanie, zmywanie, mycie podłóg czy wstawianie prania.
 
W sobotę 30 listopada nasza młodzież zorganizowała Andrzejki, na które zaprosili sąsiadów z naprzeciwka. Od rana zabrali się ochoczo do generalnego sprzątania mieszkania i przygotowywania salonu na imprezę. Wieczorem rozpoczęła się super zabawa,  były tańce i wróżby, a  sąsiedzi zrewanżowali się przepyszną pizzą.
 
Przyjazna atmosfera i duże zaangażowanie ze strony nowych uczestników dają nadzieję, że każdy kolejny trening w tej grupie będzie bardzo fajnym przeżyciem.
 
Galeria:
 
 
alt
Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach 
Konkursu „Szansa-Rozwój-Niezależność” (konkurs o zlecenie realizacji zadań w formie wsparcia nr 1/2018),finansowanego ze środków PFRON. 
Umowa ZZO/000150/16/D o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.