Szósty trening grupy III

Michał, Tomek, Ewa, Beata i Basia z uśmiechami na twarzy przywitali instruktora, który przyszedł aby zabrać ich na comiesięczny trening. 
W drodze do mieszkania towarzyszyła nam słoneczna pogoda, dlatego mogliśmy iść spacerkiem przez park i podziwiać piękną, złotą jesień. Umówiliśmy się, że najpierw spacer, potem obiad, rozpakowanie bagaży, a później dopiero zakupy. I tak się też stało.  Jesteśmy sprytni więc jeszcze zdążyliśmy się tak podzielić obowiązkami, aby znaleźć czas na upieczenie pysznego jabłecznika. Panie zabrały się za prasowanie pościeli i nawlekanie jej, a Panowie postanowili być cukiernikami. Praca poszła szybko i sprawnie. Ten dzień był na tyle intensywny, że wszyscy szybko posnęliśmy.
 
Każdy kolejny dzień to nauka samodzielności. Zdobywamy nowe doświadczenia z życia codziennego np. obsługa sprzętu domowego, dokładne sprzątanie, czy też nowe umiejętności kulinarne.
Czas na treningu szybko leci. Wolne chwile spędzamy na spacerach, bądź z przyjaciółmi z sąsiedztwa. Podczas naszego treningu były wybory parlamentarne, na które poszliśmy wraz z rodzicami, aby spełnić obywatelski obowiązek. Wcześniej na ten temat odbywaliśmy pogadanki z instruktorami.
Niestety nadszedł czas powrotu do domu.
Galeria:

 

alt

Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach 
Konkursu „Szansa-Rozwój-Niezależność” (konkurs o zlecenie realizacji zadań w formie wsparcia nr 1/2018),finansowanego ze środków PFRON. 

Umowa ZZO/000150/16/D o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.