Szósty trening grupy II

Beneficjenci grupy drugiej przybyli do mieszkania treningowego na comiesięczne sprawdzian umiejętności samodzielnego funkcjonowania w życiu codziennym. To czas zdobywania nowych doświadczeń, ale również czas podtrzymywania dotąd zdobytych umiejętności.
Niestety nadeszła jesień i pogoda nas nie rozpieszcza. Na trening przybyliśmy zmarznięci, przemoknięci i zmęczeni. Jednak ciepło domowe, gorący prysznic, ciepła herbata z miodem i cytryną  przywróciły nam dobry humor. Jak co miesiąc rozpakowaliśmy nasze bagaże, nawlekliśmy pościel
i zabraliśmy się za przygotowanie posiłków. Na szczęście wszystko było w lodówce i nie musieliśmy
ten deszczowy i wietrzny dzień robić zakupów. Po obiedzie posprzątaliśmy, wstawiliśmy pranie
i wspólnie planowaliśmy posiłek na dzień następny.
Kolejne dni tygodnia przebiegały bardzo podobnie. Rano śniadanie , toaleta poranna, ogarnięcie mieszkania i wyjście do pracy. Po południu gotowanie, sprzątanie, pranie, prasowanie,
od takie tam obowiązki domowe. Dwie nasze koleżanki Kasia i Małgosia  niestety się rozchorowały
i my przejęliśmy ich obowiązki, aby mogły się spokojnie wykurować.
W weekend wykorzystując  ładną pogodę poszliśmy na spacer do parku. Tam przypominaliśmy sobie różne gatunki drzew, wygląd ich liści i owoce jakie rodzą. Potem Agnieszka zrobiła plansze pozwalające nam na utrwalanie wiadomości.  W tym czasie odwiedziła nas też Pani Ewa, z którą odbyliśmy ciekawą pogadankę.
Niestety czas leci szybko i trzeba było pakować bagaże i wracać do domu.
Do zobaczenia za miesiąc.
Galeria:
 

alt

Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach 
Konkursu „Szansa-Rozwój-Niezależność” (konkurs o zlecenie realizacji zadań w formie wsparcia nr 1/2018),finansowanego ze środków PFRON. 

Umowa ZZO/000150/16/D o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.