Trzeci trening grupy IV

Wiola, Klaudia, Magda, Wiesiu i Ewa zagościli w dniach 02-08.07 w mieszkaniu treningowym, aby nabywać nowe umiejętności. Każdy dzień dla uczestników stanowił nowe wyzwania. Wiesiu uczył się np. nawlekać pościel przy wsparciu swojej koleżanki Magdy. Klaudia nauczyła się obsługiwać sama pralkę. Ewa postanowiła zdrowo się odżywiać i sama szykowała sobie dietetyczne posiłki, zachęcając przy tym innych do zdrowego trybu życia. Wiola chętnie sprzątała i uczyła się przygotowywać nowe dania. Oprócz wykonywania codziennych obowiązków zauważyć można było, że osoby te lubią spędzać ze sobą czas rozmawiając, grając w gry, oglądając tv czy spacerując.
Podczas tego treningu beneficjenci i ich opiekunowie mieli możliwość spotkania się z Panią psycholog. Wszyscy byli z tego spotkania bardzo zadowoleni.
Również warsztaty z Panią Ewą po raz kolejny pomogły naszym uczestnikom bardziej się otworzyć i bliżej poznać.
Obserwując naszych podopiecznych widać jak z treningu na trening stają się oni coraz bardziej samodzielni, zgrani i bardzo wspierają siebie nawzajem.
Świetnie, że taki projekt daje tym osobom możliwość nie tylko usamodzielnienia się, ale również daje szansę na nawiązanie wspaniałych przyjaźni.
 
 

alt

Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach 
Konkursu „Szansa-Rozwój-Niezależność” (konkurs o zlecenie realizacji zadań w formie wsparcia nr 1/2018),finansowanego ze środków PFRON. 

Umowa ZZO/000150/16/D o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.