Pierwszy trening grupy II

 
W dniach 9-15.04.2019 r. trening samodzielności w mieszkaniu treningowym przy ul. Grunwaldzkiej 20, rozpoczęła grupa II w składzie: Małgosia, Kasia, Agnieszka, Robert i Mateusz.
 
 W pierwszym dniu uczestnicy rozpakowali swoje bagaże, przygotowali szybki, ciepły posiłek, po którym przy wspólnej kawie wymienili się swoimi zainteresowaniami i umiejętnościami. W nawiązaniu lepszej komunikacji w grupie podczas treningów pomogły im również warsztaty przeprowadzone przez Panią Ewę.
 
 Przez cały tydzień pod okiem trenerów uczestnicy wykonywali proste posiłki (śniadania, obiad, kolacja), przygotowywali stół i sprzątali po posiłkach, obsługiwali sprzęt AGD. Uczyli się utrzymywać porządek w swoim otoczeniu, np. wycierali kurze, odkurzali, zmieniali pościel, zmywali naczynia itp. Dbali również o swój wygląd zewnętrzny podczas treningów czystości. Wracając z pracy robili zakupy zgodnie z listą przygotowaną dzień wcześniej. Codziennie też dbali o kondycję fizyczną chodząc pieszo z mieszkania do warsztatów i z powrotem.
 
 W związku z tym, że trening tej grupy odbywał się przed Świętami Wielkanocnymi, uczestnicy robili świąteczne porządki, a w wolnych chwilach wymieniali się informacjami na temat tego jak w ich domach spędzane są święta i jakie potrawy zazwyczaj szykują na nie.
 
Galeria:
 
alt
Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach 
Konkursu „Szansa-Rozwój-Niezależność” (konkurs o zlecenie realizacji zadań w formie wsparcia nr 1/2018),finansowanego ze środków PFRON.
Umowa ZZO/000150/16/D o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.