Pierwszy trening grupy I

 
W dniach 2-7.04.2019 r. swój pierwszy trening samodzielności w mieszkaniu treningowym przy ul. Grunwaldzkiej 20 rozpoczęła grupa w składzie: Małgosia, Małgorzatka, Beata, Renia i Patrycja.
 
Po przybyciu na miejsce rozpakowałyśmy swoje bagaże. Wszystkie ubrania i rzeczy podręczne poukładane zostały w szafach. Kiedy już każdy się zadomowił można było przygotować posiłek i usiąść wspólnie przy stole. Po kolacji i czynnościach higienicznych, ponownie spotkaliśmy się przy stole i ustaliliśmy zasady jakie powinny panować w naszej grupie.
 
Drugiego dnia odwiedziła nas Pani Ewa, która przeprowadziła warsztaty mające na celu pomóc nam poczuć się lepiej w nowej grupie. To spotkanie zaprocentowało lepszą komunikacją w naszym zespole.
 
Oczywiście od samego początku każdy dzień wypełniony jest po brzegi. Codziennie gotujemy obiady, przygotowujemy śniadania i kolacje. Uczymy się obsługiwać sprzęty w mieszkaniu, włączać kuchenkę, czy nastawiać pralkę. Odkurzamy, myjemy podłogi, naczynia, wycieramy kurze i blaty. Dbamy również o swoją higienę i estetyczny wygląd. Wracając z pracy robimy zakupy zgodnie z przygotowaną dzień wcześniej listą. Dzięki temu uczymy się planować i umiejętnie gospodarować finansami.
 
Podczas tego treningu poznaliśmy kilka ciekawych potraw, nauczyliśmy się piec babeczki i ciasteczka owsiane. Oprócz pracy mogliśmy pospacerować w pobliskim parku, podziwiając przy tym piękną wiosenną zieleń.
 
Z niecierpliwością czekamy na następny trening.
Galeria:
alt
Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach 
Konkursu „Szansa-Rozwój-Niezależność” (konkurs o zlecenie realizacji zadań w formie wsparcia nr 1/2018),finansowanego ze środków PFRON. 
Umowa ZZO/000150/16/D o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.