Open menu

Pierwszy trening grupy IV

 
W dniach 7-13.05.2019r. w ramach projektu ,,DECYZJA+DOŚWIADCZENIE=AUTONOMIA’’ odbył się pierwszy trening nowej grupy w skład, której wchodzą Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej nr 1 i nr2, a także osoby z Środowiskowego Domu Samopomocy: Ewa, Magda, Klaudia, Wioleta
i Wiesław. Nasi beneficjenci na ten czas wprowadzili się do mieszkania treningowego przy ul. Grunwaldzkiej 20. Tu przez cały rok pod okiem trenerów będą doskonalili swoje umiejętności kulinarne, porządkowe, prospołeczne, a także będą mieli okazję na poszerzenie swojej wiedzy w zakresie gospodarowania finansami.
Pierwszego dnia po przybyciu do mieszkania młodzież miała okazję zapoznać się ze współlokatorami i trenerem. Wspólne przygotowanie posiłku i prace porządkowe zbliżyły do siebie naszych uczestników. Od samego początku widać było, że grupa świetnie ze sobą współpracuje, a  dzielenie się obowiązkami nie będzie stanowiło, żadnego problemu.  
Każdy dzień to nowe umiejętności z zakresu przygotowywania posiłków. W ciągu tego tygodnia zrobiliśmy pomidorową, kurczaka z warzywami, spaghetti, bigos, naleśniki, a nawet upiekliśmy pyszne ciasto. Planowaliśmy listę zakupów, z którą szliśmy do sklepu. Doskonaliliśmy swoje umiejętności porządkowe zmywając naczynia, wycierając kurze, odkurzając, czyszcząc szafki, myjąc łazienkę, czy podłogę w całym mieszkaniu. Nie zabrakło też spacerów do parku, a także spotkań towarzyskich z naszymi sąsiadami. Czas tak szybko nam zleciał, że nawet nie zdążyliśmy się stęsknić za najbliższymi. Dobrze, że to dopiero początek projektu i niedługo znów się spotkamy…
 
Galeria: 
 
 
 
alt
Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach 
Konkursu „Szansa-Rozwój-Niezależność” (konkurs o zlecenie realizacji zadań w formie wsparcia nr 1/2018),finansowanego ze środków PFRON. 
Umowa ZZO/000150/16/D o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.