Open menu

I Trening w mieszkaniu wspomaganym rozpoczęty

 
Za nami pobyt w mieszkaniach treningowych, przyszedł czas na kolejny krok w stronę samodzielnego życia. 2 kwietnia przekroczyliśmy próg nowego mieszkania wspomaganego przy ulicy Piłsudskiego. Kwiecień był czasem poznawania siebie, swoich przyzwyczajeń, ale także ustalenia zasad i obowiązków.  Wiemy już, że przed nami długa droga podczas której będziemy doskonalić wszystkie nabyte do tej pory umiejętności, zdobywać nowe doświadczenia, które w przyszłości ułatwią nam samodzielne życie. Tworząc codzienny jadłospis uczyliśmy się swoich kulinarnych upodobań – przecież nie każdy wszystko lubi, nie każdy wszystko je. Wiedza ta przyda nam się podczas regularnego tworzenia listy potrzebnych artykułów spożywczych na podstawie której będziemy robić zakupy w lokalnych sklepach. Wolny czas spędzaliśmy na wspólnych spacerach, podczas których szukaliśmy pierwszych oznak wiosny. Pogoda była sprzyjająca. Wieczorami wspólnie zasiadaliśmy do stołu i przy kubku gorącej herbaty omawialiśmy mijający dzień. Pierwszy miesiąc minął nam bardzo szybko i przyjemnie chociaż nie zawsze było łatwo.
 
Galeria:

 
 
 
 
alt
Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach 
Konkursu „Szansa-Rozwój-Niezależność” (konkurs o zlecenie realizacji zadań w formie wsparcia nr 1/2018),finansowanego ze środków PFRON. 
Umowa ZZO/000150/16/D o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.