Listopad obfitował w uroczystości

Trening 1.11.2020 – 30.11.2020


Listopad obfitował w uroczystości. Zaczęliśmy od odwiedzin na grobie kolegi z okazji dnia Wszystkich Świętych. Oczywiście przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa, ponieważ w dalszym ciągu żyjemy w czasach pandemii. W związku z pandemią nie mamy zajęć na warsztatach i więcej czasu spędzamy w domu. Poświęcamy ten czas na doskonalenie naszych umiejętności i rozwijanie zainteresowań. Zawitały w naszej codzienności kijki do nordic walking z których chętnie korzystamy spacerując po lasach. I tak z okazji Dnia Niepodległości zrobiliśmy 11 tysięcy kroków. W wolnym czasie dbaliśmy o czystość najbliższego otoczenia i grabiliśmy liście.
Doskonalimy nasz warsztat kulinarny. Zarówno gotując codzienne posiłki, jak i przy okazji „imprez” które mieliśmy okazję urządzać. Obchodziliśmy w tym miesiącu imieniny Marcina, były słodkie wypieki i przekąski. Zorganizowaliśmy tez zabawę Andrzejkową z wróżbami i laniem wosku. Tu również nie mogło zabraknąć pysznych koreczków czy zwijanych wrapów.Wieczorami często gramy w Rummikuba lub rysujemy.

Jak w każdym domu jesienią tak i u nas produkowane są przetwory na zimę. W zeszłym miesiącu postawiliśmy na jabłka w tym na kiszonki. Wykorzystując dużą dynie powstała zupa krem.Podaliśmy ją z grzankami. Piekliśmy też pizzę i smażyliśmy racuchy. Uczyliśmy się samodzielnie mielić i przygotowywać mięso na kotlety, oraz lepić pierogi Pojawiły się u nas ciastka i ciasta. Ćwiczymy aby świąteczne makowce i serniki były doskonałe. :)


alt
Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach Konkursu „Kierunek AKTYWNOŚĆ” finansowanego ze środków PFRON.
Umowa nr ZZO/000166/16/D z dnia 05 maja 2020 r. o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

>>>powrót do strony głównej<<<