Zaczynamy nowe...

Doczekaliśmy się. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy spakować swoje rzeczy i przeprowadzić się do  mieszkania wspomagane.  Poznajmy się. Jest nas pięcioro. Dorota, Karolina, Monika, Marcin i Michał. Zaczynamy nowe wyzwanie w naszym życiu, będziemy razem mieszkać i uczyć się jak być samodzielnym. Bez problemy podzieliliśmy się pokojami, każdy znalazł dla siebie odpowiednie miejsce. Rozpakowaliśmy się, poukładaliśmy swoje rzeczy na półkach i od razu poczuliśmy się jak u siebie. To będzie nasz dom, na wiele miesięcy. Jesteśmy pełni zapału do pracy, do poznawania swoich możliwości i rozwijania umiejętności. Poznajemy nasze nowe mieszkanie, urządzamy i ustawiamy rzeczy tak aby było nam wygodnie. Trzeba było poukładać naczynia w kuchni, znaleźć miejsce na sprzęty kuchenne, przyprawy czy makarony. Przekładaliśmy wszystko kilka razy, ale ostatecznie znaleźliśmy najlepsze rozwiązanie. Poznajemy też okolicę. Najbliższy sklep, najszybszą drogę na warsztaty czy choćby gdzie wynosimy śmieci. Wszystko jest nowe i pasjonujące. Za nami pierwsze wspólne zakupy, gotowanie i sprzątanie. Poznajemy swoje ulubione potrawy, ale też to czego nie lubimy  lub nie możemy jeść. Robiliśmy już makaron z truskawkami i ogórki małosolne. Codziennie robimy kanapki które  zabieramy ze sobą na drugie śniadanie. Uczymy się dzielić obowiązkami tak aby każdy mógł wszystkiego spróbować i wszystkiego się nauczyć . Pełni planów czekamy na wakacyjne miesiące.

Galeria:

 
alt
Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach Konkursu „Kierunek AKTYWNOŚĆ” finansowanego ze środków PFRON.
Umowa nr ZZO/000166/16/D z dnia 05 maja 2020 r. o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

>>>powrót do strony głównej<<<