Styczeń to czas, w którym nadal żyjemy grudniowymi emocjami...

Styczeń to czas, w którym nadal żyjemy grudniowymi emocjami. Cały czas wspominamy okres świąt i wspaniałą imprezę Sylwestrową, którą udało nam się zorganizować w mieszkaniu. Przed nami czas karnawału. Bal Karnawałowy w naszych ośrodkach nie będzie możliwe, ale to nas nie powstrzymuje przed wkonywaniem nietypowych kostiumów – przecież mamy już wprawę w organizowaniu fantastycznych zabaw. Powoli zaczynamy przygotowania do zabawy walentynkowej, ale o tym powiemy w lutym. W tym miesiącu wspólnie podjeliśmy decyzję o zmianie przyzwyczajeń żywieniowych.Jak wiecie w naszym mieszkaniu słodycze i to takie, które sami przygotowywaliśmy samodzielnie gościły jedynie w weekendy. Teraz stworzyliśmy listę produktów, których w ogóle kupować nie będziemy! Znalazły się tam jogurty owocowe, soki, wędliny z niską zawartością mięsa, słodkie kremy, sosy majonezowe, śmietana i wiele innych. W zamian za to stawiamy na jeszcze więcej zdrowego jedzenia i ruchu. Mieliśmy okazję pracować też z muli funkcjonalnym robotem kuchennym, to była prawdziwa przygoda. Wolny czas spędzamy na spacerach, które przy śliskich chodnikach potrafią być nie lada wyzwaniem, gramy w gry planszowe, dużo rozmawiamy . Nie zapominamy również o wykonywaniu kart pracy, które otrzymujemy od naszych instruktorów.


alt
Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach Konkursu „Kierunek AKTYWNOŚĆ” finansowanego ze środków PFRON.
Umowa nr ZZO/000166/16/D z dnia 05 maja 2020 r. o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

>>>powrót do strony głównej<<<