Dzień Godności 2022 w Koszalinie

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanych za pośrednictwem Województwa Zachodniopomorskiego

Przygotowania

WTZ-1


ŚDS


OREW


WTZ-2


Integracja z mieszkańcami Koszalina

Spacerujemy by godnie żyć. Nie chcemy by odwracano wzrok od nas i naszych problemów. Chcemy, aby wśród nas było coraz więcej ludzi, którzy pomagają nam pokonywać napotykane każdego dnia trudności. Godnie żyć tzn. jak? Czerpać z życia co najlepsze, śmiać się, płakać, ale tylko ze szczęścia, zapominać o problemach...


Chociaż na krótką chwilę. Być szanowanym mimo swej odmienności. Inny nie znaczy gorszy. Nie zapominajcie o tym! Żyć godnie - być akceptowanym, tolerowanym, rozumianym. Dziękujemy za miłe słowa, ciepłe gesty i wspólne zazielenienie się z godnością.


Osoby niepełnosprawne to ludzie, którzy mają normalne pragnienia, zainteresowania, pasje, bogate życie, które w niczym nie odbiega od życia osoby bez niepełnosprawności i tak samo chcą uczestniczyć we wszystkich wymiarach życia. Dlatego wyszliśmy dzisiaj na ulice Koszalina, abyście nas zobaczyli, że jesteśmy wśród Was.

Dziękujemy mieszkańcom naszego miasta za tak miłe przyjęcie!


WTZ-1


 ŚDS


WTZ-2


OREW


Wystawa

W ramach obchodów Dnia Godności jedną z atrakcji towarzyszących była wystawa prac osób z niepełnosprawnością intelektualną.

W dniach 16-20 maja mogliśmy delektować się kawą w towarzystwie dobrej sztuki w Restauracji Mozaika i na Politechnice Koszalińskiej.


Dzień otwarty

W placówkach gościliśmy dzieci z przedszkoli i młodzież ze szkół podstawowych, które brały udział w warsztatach prowadzonych przez naszych Uczestników. Całemu wydarzeniu towarzyszyło hasło "Zazieleń się z godnością".


WTZ-1


ŚDS


OREW


WTZ-2


Uczniowie podczas krótkiego wykładu dowiedzieli się jak funkcjonują osoby niepełnosprawne intelektualnie, czym jest godność oraz zapoznali się z działalnością naszych placówek.

Brakowało nam takich spotkań. Dziękujemy za miło spędzony czas.


Konferencja - Down Syndrome Education

Nauczyciele i specjaliści z regionu rozmawiali w Centrum Edukacji Nauczycieli na temat efektywnej edukacji dzieci i młodzieży z zespołem Downa. Konferencja naukowa pn. „DSE – Down Syndrome Education. Efektywna edukacja dzieci i młodzieży z zespołem Downa” została zorganizowana w ramach obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.W programie oprócz paneli prowadzonych przez mgr Małgorzatę Bulczak, prezes zarządu Fundacji Wspierania Rozwoju „Ja Też” z Gdańska, znalazła się także dyskusja.


Konferencję zorganizowano przy merytorycznym i organizacyjnym wsparciu Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej oraz pracowników Biura Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością. <txt pobrano>


Żywy logotyp


Piknik - zakończenie

Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną 2022 dobiegły końca. Było zielono - cieszymy się, że po tak długim czasie udało nam się spotkać, wspólnie usiąść do stołów, żartować, śmiać się i przede wszystkim świetnie się bawić. Cieszymy się, że tak wiele osób zazieleniło się z nami z godnością.


Powoli widać efekt końcowy muralu wykonanego przez Cukin Koszalin. Efekt jest niesamowity! Możecie zobaczyć go na naszym budynku przy ul. Budowniczych 6.Dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie i cieszymy się, że mogliśmy się spotkać, porozmawiać i razem świętować.

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniach i pyszne jedzenie.

Dziękujemy również za uświetnienie swoją obecnością naszej uroczystości:

  • Zarządowi PSONI Koło w Koszalinie,
  • Panu Przemysławowi Krzyżanowskiemu - zastępcy Prezydenta Miasta Koszalina,
  • Panu Piotrowi Zientarskiemu - posłowi RP,
  • Pani Bogumile Szczepanik - dyrektor CUS,
  • Pani Violettcie Jakubowskiej - zastępcy dyrektora CUS,
  • Pani Małgorzacie Polańskiej - przedstawicielce ZUS,
  • Pani Małgorzacie Weiss - przedstawicielce Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

Było energetycznie, bardzo miło i oczywiście ZIELONO.

Dziękujemy!!!


 >>>powrót do aktualności 2022<<<