Zakończenie II edycji projektu "Droga do samodzielności" - kwiecień 2016

alt

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Nadszedł czas zakończenia 15 miesięcznego projektu „Droga do samodzielności” kierowanego do osób niepełnosprawnych, ich rodziców/opiekunów i  kadry stowarzyszenia. Przez te kilkanaście miesięcy mieliśmy szansę zapewnić osobom niepełnosprawnym intelektualnie namiastkę samodzielnego życia. W mieszkaniach treningowych działo się wiele. Nowe wrażenia, nowe doświadczenia, nowe umiejętności. To był bardzo dobrze spożytkowany czas. Czas, w którym głośniej mówiono w naszym mieście o nowych formach wsparcia dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, czas kiedy osoby niepełnosprawne aktywnie uczestniczyły w życiu społecznym, czas kiedy rodzice mieli możliwość poznania własnego dziecka w nowej odsłonie i czas, w którym kadra poszerzyła swoje kwalifikacje.

Było warto! Skrycie mamy nadzieję, że raz zasiane ziarno wyda owoce w przyszłości i w Koszalinie doczekamy się mieszkań wspomaganych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Projekt w liczbach:

- 800 godzin warsztatów dla osób niepełnosprawnych, ich rodziców/opiekunów oraz kadry stowarzyszenia,
- 360 godz. pracy środowiskowej świadczonej przez osoby niepełnosprawne,
- 10 miesięcy zajęć w mieszkaniach treningowych,
- 2 wyjazdy do mieszkań wspomaganych (Stargard Szczeciński, Gdańsk),
- 1 ogólnopolska konferencja dotycząca mieszkalnictwa wspomaganego,
- niezliczona ilość potraw przygotowanych przez uczestników podczas warsztatów kulinarnych, zrealizowanych zakupów i płatności podczas warsztatu finansowego, uśmiechu, radości i satysfakcji osób niepełnosprawnych wynikających z możliwości doświadczenia samodzielności.

Wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu dziękujemy za współpracę, zaś osobom niepełnosprawnym życzymy otwartej ścieżki ukierunkowanej na samodzielność przy wsparciu rodziców i opiekunów.

W obiektywie: