PSOUU Koło w Koszalinie otrzymało grant z funduszy EOG na realizację projektu "Droga do samodzielności"

alt
Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Kolo w Koszalinie realizuje projekt pn. „Droga do samodzielności”. Projekt odpowiada potrzebie zainicjowania procesu utworzenia mieszkalnictwa wspomaganego w Koszalinie. Zadaniem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych intelektualnie i wyposażenie ich w umiejętności, które poprowadzą ku samodzielności, wyrównywaniu szans życiowych ich integracji ze społecznością. Wsparcie uzyskają 24 osoby niepełnosprawne intelektualnie i 24 rodziców/opiekunów z terenu miasta i powiatu koszalińskiego. Partnerstwo z doświadczoną jednostką w tematyce mieszkalnictwa pozwoli efektywniej realizować działania zmierzające do utworzenia mieszkań wspomaganych w Koszalinie. Współpraca partnerów doprowadzi do wzmocnienia potencjału każdego z nich co przełoży się na jakość działań oferowanych podopiecznym placówki.

Działania projektowe realizowane będą w II edycjach, pierwsza w okresie marzec – wrzesień 2015 r., druga w okresie październik 2015 – marzec 2016 r., w budynku WTZ nr 1 w Koszalinie, ul. Budowniczych 6  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowych informacji na temat realizacji projektu udziela:
Renata Barecka – koordynatorka projektu, tel . 505-364-192
Joanna Zduńska – Specjalista ds. monitoringu i kontaktów z BO, tel. 668 167 453

Realizacja projektu możliwa jest dzięki środkom pochodzącym z Programu Obywatele dla Demokracji ,który finansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (czyli tzw. Funduszy EOG). Numer wniosku E3/2221