IX Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych "Doceń swój talent"

W dniu 8 maja 2011 roku o godzinie 12:00 11-osobowa grupa podopiecznych z Warsztatu Terapii Zajęciowej Nr 2 w Koszalinie wyjechała do Mikołajek na IX Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych ,,Doceń swój talent". Na przegląd jechaliśmy autokarem wraz z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej Nr 1 z Koszalina oraz Białogardu. O godzinie 15.00 dojechaliśmy do miejscowości Pisz, gdzie w bardzo przyjemnym hotelu nad rzeką Piszą mieliśmy zakwaterowanie. Miejscowość Pisz położona jest w połowie drogi między Ostródą i Olsztynem.

Po rozpakowaniu bagaży udaliśmy się na kolację i krótki spacer po okolicy. Następnego dnia po śniadaniu wyjechaliśmy do Mikołajek. Udaliśmy się do malowniczo położonego nad brzegiem jeziora Tałty Hotelu Gołębiewskiego- miejsca naszego zakwaterowania. Około godziny 11:30 w Sali Konferencyjnej odbyło się oficjalne otwarcie IX Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych ,,Doceń swój talent". Celem przeglądu była prezentacja dorobku artystycznego amatorskich teatrów osób niepełnosprawnych. Na scenie wystąpiło 10 grup teatralnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Nasz warsztatowy zespół zaprezentował przedstawienie pod tytułem ,,Niech mówią że…". Wieczorem dla wszystkich gości odbyła się dyskoteka.

Następny dzień pobytu w Hotelu Gołębiewskim zakończył się wizytą w Parku Wodnym ,,Tropikana", gdzie korzystaliśmy z basenów, saun parowych i suchych, jaskini solnej oraz groty śnieżnej. Tego dnia odbyło się ogłoszenie wyników Przeglądu oraz rozdanie nagród i wyróżnień. Nasza grupa teatralna zdobyła III miejsce. Otrzymaliśmy dyplom, statuetkę oraz nagrodę w postaci maty tanecznej.

Po zakończeniu Przeglądu zostaliśmy zaproszeni na gorący poczęstunek. Po obiedzie około godziny 14:00 udaliśmy się w drogę powrotną do Koszalina. Na miejsce dojechaliśmy o godzinie 23:00.