Sprawozdanie z wystawy prac plastycznych Mariusza Walkera

W dniu 27.04 odbył się wernisaż prac plastycznych podopiecznego Warsztatu Terapii Zajęciowej nr 2 – Mariusza Walkera. Wernisaż miał miejsce w Bibliotece Publicznej na ul. Struga 5 w Koszalinie o godzinie 11:00.

Na wernisaż wyruszyli wszyscy uczestnicy Warsztatu wraz z kadrą i Panią kierownik Ewą Cyngiel około godziny 10:30. Po dotarciu na miejsce około godziny 11:00 okazało się, że na wystawę przyszli także uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej nr 1, byli obecni również pracownicy biblioteki oraz inni zgromadzeni goście.

Pani dyrektor Biblioteki Katarzyna Czarkowska przywitała wszystkich zgromadzonych gości, przedstawiła artystę, który wykonał wszystkie dzieła oraz nagrodziła wykonawcę nagrodą. Goście natomiast nagrodzili Mariusza brawami, a on sam był bardzo dumny ze swojej wystawy.

Dzieła zgromadzone na wystawie poruszały różną tematykę: martwa natura, akt, krajobraz, kwiaty, konie. Wykonane były techniką akrylową i wyszywane na kanwach. Wszystkie obrazy znajdowały się na sztalugach w różnych pomieszczeniach. Zgromadzeni goście mogli je podziwiać z bliska, czasami nawet dotknąć.

Celem wystawy było zaprezentowanie prac przedstawionych różnorodnymi technikami plastycznymi w środowisku lokalnym. Zapoznanie ludzi z twórczością osób niepełnosprawnych i zbliżenie się do nich. Organizacja wystawy pozwoliła zachęcić młodzież do rozwijania własnej inwencji twórczej, pomysłowości i talentów, a przy okazji była ciekawą formą aktywnego i pożytecznego spędzania wolnego czasu.

Po wernisażu prace Mariusza zostały w Bibliotece, ponieważ była to wystawa czasowa i trwała od 27.04-27.05.2011.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, jeden z gości zainteresował się kupnem obrazu, a Biblioteka Publiczna na ul. Lelewela również chce wystawić prace Mariusza.