Ósmy trening grupy BG

alt

W czasie październikowego treningu mogliśmy uczestniczyć w wyborach parlamentarnych. Cześć z nas była na wyborach z rodzicami, ale niektóre osoby po raz pierwszy mogły samodzielnie uczestniczyć w tym wydarzeniu. To dla nas bardzo ważne, że możemy podejmować samodzielne decyzje. Wybraliśmy się również do Multikina na film „(Nie)Znajomi”. W kinie już się potrafimy odnaleźć, wiemy jak kupić bilet, albo przekąski. Niektórzy jeszcze muszą nauczyć się nie komentować na głos oglądanego obrazu. Wychodząc z Forum, odkryliśmy że drzwi obrotowe da się spowolnić, ku wielkiej radości Pawła, który bał się, że nie zdarzy przez nie przejść. Ciągle odkrywamy coś nowego nawet w pozornie znanych miejscach.

Piekliśmy ciasto ze szpinaku. Było pyszne i w ogóle nie słone, co było dla nas dużym zaskoczeniem, ze tak w ogóle można. Uczyliśmy się postępować według przepisu, nie omijając żadnego etapu. Zaczynając od robienia listy i kupowania odpowiednich produktów po pilnowanie czasu pieczenia.

Wychodząc na spacery odwiedziliśmy tym razem Muzeum w Koszalinie, gdzie oglądaliśmy wystawę archeologiczną i zwiedzaliśmy skansen. Odwiedziliśmy również sportową dolinę gdzie ćwiczyliśmy na siłowni na świeżym powietrzu, ucząc się wcześniej jak korzystać ze sprzętów i co można na nich robić. Integrując się z sąsiadami umawiamy się na wspólne przygotowywanie posiłków, uczymy się również przyjmowania gości.

Oczywiście dbamy o nasze mieszkanie. Utrwalamy umiejętności związane ze sprzątaniem. Uczymy się dobierać odpowiednie środki czystości do powierzchni. Porządkujemy również klatkę schodową, zamiatamy i myjemy podłogi na wszystkich piętrach.

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym,  Numer wniosku: RPZP.07.06.00-32-K005/16

alt