Open menu

Siódmy trening grupy BG

alt

          

Paweł

Ja dużo pracowałem w kuchni, jak nigdy. Szykowałem ciasto na placki amerykańskie. Nauczyłem się sam obsługiwać automat i zmywarkę. Czekam aż z projektu pójdziemy na jakieś praktyki/wolontariat. Na tym projekcie czuję się tak, jakbym mamie pomagał. Muszę Wam powiedzieć, że jest mi tu dobrze.

Aneta

Sprzątaliśmy i słuchaliśmy się pani. Ja wiem że sprzątałam i pomagałam pani. Troszkę spałam, ale ja dużo nie śpię. Próbowałam wyszywać, ale więcej prułam. Wychodziłam do sklepu, byliśmy na spacerze i na lodach, na pizzy i na kręglach. Mi się podoba że pomagam, chciałabym być samodzielna, żebym wiedziała o wszystkim.

Aleksandra

Bardzo lubię przychodzić na projekt, ale bezpieczniej czuje się w domu. Podoba mi się że mogę być w innym otoczeniu i poznawać nowe osoby i trenerów. Chciałabym się nauczyć sprzątać łazienkę, bo w domu jestem wyręczana. Najtrudniej mi idzie w przelewaniu emocji do drugiej osoby. Nauczyłam się mieć porządek w szafie. Moje wielkie marzenie to iść na kręgle z panią Patrycją i panią Kasią i drugą grupą.

Adrian

Żebym to ja coś wiedział. Co robiłem? Pusto mam w głowie… Jak trzeba to się zmywarkę właczy, pamiętam pokrętło na trójkę się nastawia.

Zostało nam już mało czasu, a umiejętności które uczestnicy chcieliby zdobyć wydają się mnożyć. Każdy postęp wzbudza wiele radości i apetyt na więcej. Widać jak sprawnie poruszają się po znanych miejscach czy lokalach. Wyjście na kręgle – wiadomo już co trzeba zrobić, gdzie zmienić buty czy kiedy zapłacić za tor. Wyjście do restauracji – wiadomo już że trzeba wybrać danie z menu, a po posiłku to kelner zabiera brudne naczynia, a nie biegamy z nimi po całym lokalu. Przy okazji przeziębienia uczyliśmy się robić zakupy w aptece, a nasi podopieczni wykazali się duża troską i współczuciem.

    

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym,  Numer wniosku: RPZP.07.06.00-32-K005/16

alt