Piąty trening grupy BG

alt

Z tego treningu sprawozdanie zdają uczestnicy:
Ania
„Gdy byliśmy na mieszkaniu robiliśmy zakupy. Po mieście chodzimy grzecznie, kłótni w ogóle nie ma. Nauczyłam się nastawiać pralkę, białe do białych, czarne do czarnych i kolory. Prasować też umiem. Umiem ugotować jajko, płatki i jajecznicę. Jak się robi makaron trzeba mieć gorącą wodę, wiem to. Kawę i herbatę wszystkim robię”.
Paweł
„Nie umiem tak opowiadać.  Ostatnio byliśmy w kinie na Królu Lwie. Nie wiem co bym chciał się nauczyć…  Najlepiej wychodzi mi prasowanie, prasuję ubrania nawet innym.  O wiem chciałbym nauczyć się wbijać jajka, wtedy mógłbym robić kogel-mogel”.
Aleksandra
„Nauczyłam się obsługiwać zmywarkę, bo tego w domu nie miałam. Przezwyciężyłam trud i nauczyłam się obsługiwać mikrofalówkę. Uczę poruszać się sama po mieście. Przezwyciężyłam swój strach jeżdzenia autobusami i czytania rozkładu jazdy. To mój wielki wyczyn. Projekt mieszkaniowy to mój drugi dom – dom wsparcia i motywacji”.  
Piotr 
„Robię samodzielnie kanapki na warsztaty. Oddzielam pranie ciemne od jasnego. Odkurzam i  myje podłogi. Wczoraj myłem okna u siebie i u Adriana. A chciałbym nauczyć się prasowania, bo teraz Paweł za mnie prasuje”. 
Aneta
„Chciałabym nauczyć się wszystkiego, robić po kolei to co należy . Nauczyłam się samodzielności. Sprzątam, to umiem i na tym się znam. Umiem jajecznice zrobić i kiełbasę ugotować. Obieram ziemniaki, cebule i czosnek. Żebym umiała wszystko zrobić -  to chodzi”. 
Adrian
„Chciałbym samolotem polecieć  . Żebym w życiu miał pieniądze i nie był uzależniony od nikogo. Chciałbym umieć wszystko to co do życia jest potrzebne”. 

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym,  Numer wniosku: RPZP.07.06.00-32-K005/16

alt