Czwarty trening grupy BG

alt

W dniach 18.06.2019r. – 02.07.2019r. rozpoczął się kolejny trening w ramach projektu „Samodzielność moja przyszłość” w mieszkaniu przy ul. Budowniczych.

W tym czasie uczestnicy pod czujnym okiem trenera wykonywali codzienne czynności: sprzątanie pokoi, łazienek, dbali o czystość wykorzystywanych w kuchni. Samodzielnie segregowali odzież, obsługiwali pralkę. Większość czynności wynikało z inicjatywy uczestników, co świadczy o umiejętności podejmowania decyzji, oceny sytuacji w zakresie wykonywania czynności porządkowych. Mieszkańcy uczyli się także okazywać sobie wsparcie i udzielać pomocy tym, którzy miewają trudności wynikające z ograniczeń ruchowych. Dokonywali między sobą podziału obowiązków.

Letnia aura sprawiła, iż  było dużo  spacerów, w ten sposób dbano  o kondycję fizyczną grupa była na sportowej dolinie na zajęciach z „zumby”

Wizyta w kręgielni była bardzo miłym przeżyciem. Wszyscy świetnie się bawili i doskonalili umiejętności gry w kręgle.

Udana była też wizyta w Multikinie. Film, który oglądali to pełna tajemnic przygoda o tytule „detektyw Pichachu”

Postanowiono wyprawić grill dla naszej grupy i zaprosić dodatkowo inną grupę, wspólna integracja i biesiadowanie i opowieści były dla nas domowników przeżyciem.

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym,  Numer wniosku: RPZP.07.06.00-32-K005/16

alt