Ósmy trening grupy BG

alt

Witajcie Przyjaciele!

Tu grupa treningowa BG.

Listopadowy trening  minął w jesienno –zimowej atmosferze. Pierwsze przymrozki dawały się we znaki , podczas porannego marszu na WTZ 2. Chcemy utrzymać sprawność fizyczną ,dlatego jeśli pogoda pozwala jak najwięcej spacerujemy. Wielu z nas na początku treningów samodzielności  z trudem pokonywało krótkie piesze trasy. Obecnie wszyscy sprawnie maszerują.  Swoje umiejętności doskonalimy w różnych dziedzinach.  Codzienne obowiązki już nam „weszły w krew”.   Z pomocą trenerek robimy zakupy,  przygotowujemy posiłki, sprzątamy, segregujemy, wstawiamy i wieszamy pranie. Najfajniejsze jest to, że wzajemnie się uzupełniamy. Niektórzy z nas nie potrafią jeszcze ogarnąć programatora w pralce lub w zmywarce. Dobrze, że jesteśmy w grupie, zawsze raźniej wykonywać trudniejsze prace domowe.

A teraz w skrócie opowiem o każdym z nas z osobna: Piotrek to specjalista od pralki. W mig ogarnął  programator. Dla mnie to prawdziwy „szyfr Marabuta”. Piotr segreguje i wstawia pranie. Kontroluje które ubrania już wyschły i nadają się do prasowania.  Zawsze pamięta, że trzeba wynieść śmieci.  Agata i Bartek podczas przygotowywania posiłków lubią  pracować  w duecie. To mistrzowie  krojenia i obierania czyli przygotowywania półproduktów.  Bartek również jest doskonały w przyrządzaniu deserów, które wszyscy „pałaszujemy” aż się uszy trzęsą.  Agata jest zawsze chętna do pomocy. Jest pełna energii i zawsze uśmiechnięta. Wszystkie dziewczyny  lubią obierać ziemniaki, sprzątają w pokojach i łazienkach. Anetka wspaniale odkurza robiąc  „przyssawkowe psikusy”. Klaudia zawsze pomaga słabszym, ma złote serce. Nasza Kasia często zaraża śmiechem, kiedy mamy ponure miny.

Chyba nie ma już wśród nas osoby, która nawet nie potrafiłaby pościelić sobie łóżka. Oczywiście są jeszcze pewne niedociągnięcia ale to przecież jeszcze nie jest ostatni trening…

Naszą najbardziej ulubioną czynnością jest planowanie i realizowanie czasu wolnego.  Podczas minionego treningu byliśmy w kinie na filmie „Planeta Singli 2” i „ Miłość jest wszystkim” . Udaliśmy się także do teatru gdzie obejrzeliśmy spektakl pt. „ May Day”.  Wzięliśmy udział  w zajęciach artystycznych na Politechnice koszalińskiej.                                                                  

Do zobaczenia za miesiąc. Buziaki od grupy BG z ul. Grunwaldzkiej. 

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym,  Numer wniosku: RPZP.07.06.00-32-K005/16

alt