Open menu
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but samodzielnosc-moja-przyszlosc/galeria/m2-18b is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Dziewiąty trening grupy BG

alt

   W dobrych nastrojach spotkaliśmy sie znowu, na pierwszym treningu w nowym roku. Zaczęliśmy od wspomnień związanych ze świętami, opowiadaliśmy o prezentach. Dzieliliśmy się wrażeniami z zabaw Sylwestrowych. Niektórzy uczestnicy wyjechali z rodzicami do egzotycznych miejsc na wypoczynek i mogli pochwalić się opalenizną i ciekawymi zdjęciami w tel. komórkowych. Doskonaliliśmy swoje umiejętności kulinarne, próbując gotowania innych zup. Ciekawym pomysłem okazała się zupa pieczarkowa w postaci kremowej. Urozmaicaliśmy nasze menu i dbaliśmy o zdrowie, aby nie zachorować zimową porą. Jedliśmy dużo różnych kasz, zasmakował nam kuskus. Często przyrządzaliśmy ryby, nie tylko jako danie obiadowe. W porze zimowej szczególnie byliśmy spragnieni pożywnych posiłków i chyba jedliśmy więcej. Żeby nie przytyć za bardzo zimową porą, bo ruchu zwykle jest wtedy mniej, uczestniczyliśmy w warsztatach tanecznych w Studio na ul. Podgórnej, które były połączone z solidną rozgrzewką. Na następny dzień większość z nas miała zakwasy w mięśniach. W kinie byliśmy na dwóch spektaklach: "Narzeczony na niby" i "Cudowny chłopak". Uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych w Pracowni Niebanalnie Kreatywnej i wykonaliśmy piękne walentynkowe serca ozdobione masą powertex. Bardzo duże wrażenia czekały nas w nowo otwartej w Koszalinie papugarni. Ptaki siadały nam na ramionach, a jedna papuga chciała zdobyć dla siebie biżuterię i próbowała zdjąć dziobem kolczyk! Taki bliski kontakt z dużymi ptakami wiązał się naprawdę z dużymi emocjami. W sprzątaniu i utrzymaniu porządku byliśmy coraz lepsi. Łatwiej znajdowaliśmy na półkach odpowiednie środki do sprzątania. Kapsułki do prania są dla nas dużym ułatwieniem, bo nie musieliśmy pamiętać o przeznaczeniu szuflad w pralce. W codziennych kontaktach uczyliśmy się szanować nasze preferencje, co do ulubionych programów w TV, doskonaliliśmy kulturę wzajemnych relacji, unikając plotek i mówienia nieprawdziwych rzeczy.

{gallery}samodzielnosc-moja-przyszlosc/galeria/m2-18b{/gallery}

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym,  Numer wniosku: RPZP.07.06.00-32-K005/16

alt