Trzeci trening grupy BB

 alt 

Podczas kolejnego treningu samodzielności w ramach projektu „Samodzielność – moja przyszłość”, który odbył się w mieszkaniu treningowym przy ulicy Budowniczych 6 w dniach 3.07.2017 – 17.07.2017 roku, uczestnicy doskonalili swoje umiejętności prowadzenia gospodarstwa domowego. Oprócz codziennych podstawowych czynności porządkowych, mieszkańcy pod czujnym okiem trenera myli okna i prali firanki. Kontynuowali naukę gospodarowania budżetem domowym, sporządzali listy zakupów, kupowali artykuły spożywcze, współdecydowali na jaką rozrywkę przeznaczą fundusze.

Podczas treningu kulinarnego uczyli się robić pierogi, kopytka, smażyć wątróbkę. Przygotowywali fasolkę po bretońsku oraz piekli szarlotkę.

W ramach czasu wolnego byli w kinie na bajce familijnej „ Gru, Dru i Minionki”, na kręgielni oraz w Kawiarni. W słoneczne dni wychodzili na spacery a także uczestniczyli w pikniku na świeżym powietrzu z przygotowanymi wcześniej zdrowymi przekąskami ( warzywa, owoce).

Podczas treningu zdarzyły się również niedyspozycje zdrowotne, podczas których zdrowi mieszkańcy wykazali się empatią, udzielali sobie pomocy, uczyli się właściwie reagować w sytuacjach trudnych: zakup leków w aptece, mierzenie temperatury, przygotowanie i podanie herbaty, przestrzeganie regularności przyjmowania lekarstw.

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym,  Numer wniosku: RPZP.07.06.00-32-K005/16

alt