Dziewiąty trening grupy AG

alt

„Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta, bliżej Święta”…… i u nas oczywiście też!!! Rozpoczęliśmy przygotowania do okresu świątecznego pełną parą. Zaczęliśmy od planowania i ustalenia co możemy zrobić aby było nam miło. Padło na ciasteczka. Wybraliśmy maślane, korzenne i pierniczki, no i się zaczęło. Pani przygotowała listę potrzebnych rzeczy i wybraliśmy się na zakupy. Najfajniejsze było wybieranie kształtów foremek i kolorowych lukrów i posypek do zdobienia naszych ciastek.

Jednak zanim się zabraliśmy do pracy, ozdobiliśmy nasze mieszkanie. Na okna powiesiliśmy kolorowe lampki,a na lustra i meble naklejki bombek. Czyż Paweł nie prezentuje się świetnie na tle oświetlonych okien? J Na ścianie zawisł kalendarz adwentowy z którego codziennie wyciągaliśmy jedną czekoladkę i się nią dzieliliśmy. Było śmiesznie, bo czekoladka była bardzo mała i trudno było ja podzielić na 6 osób. Odliczaliśmy dni do końca treningu i do przerwy świątecznej. Ponieważ 6 grudnia wypadły Mikołajki znaleźliśmy rano przy łóżkach słodkie upominki. Fajny ten grudzień.

Dużo piekliśmy, bo postanowiliśmy obdarować ciasteczkami naszych najbliższych. Przez cały weekend ugniataliśmy ciasto, wałkowaliśmy i wyciskaliśmy foremkami różne kształty. Następnie ciastka się piekły i piekły i piekły. Bardzo dużo ich było. Niektóre nam się przypaliły inne trzeba było jeszcze dopiec, ale w końcu się uczymy i nie wszystko jeszcze wiemy. Ciastka po upieczeniu stygły, ostrożnie przekładaliśmy je do różnych pudełek gdzie czekały na zdobienie. My tez Ne mogliśmy się doczekać. Gdy ciastka było gotowe maczaliśmy je w lukrze, pisaliśmy po nich specjalnymi mazakami i obsypywaliśmy najróżniejszymi ozdobami. Wyglądały pysznie i smakowały wybornie. Paweł najlepiej to wiedział bo w nocy wstawał i podjadał nasze wypieki. Dużo radości sprawiła nam ta świąteczna praca i to ze zrobiliśmy cos sami, cos co możemy podarować innym na święta . Oczywiście nie obyło się bez generalnych porządków w kuchni, bo okazało się że ciastka strasznie brudzą.

Robiąc zakupy pomyśleliśmy też o osobach potrzebujących i włożyliśmy do kosza wolontariuszy którzy zbierali jedzenie parę drobiazgów. Nasi koledzy Rafał i Michał pełnili nawet dyżur wolontariacki i zachęcali ludzi do pomocy biednym i potrzebującym.

Ostatni w tym roku trening upłyną nam w radosny i pachnący piernikami sposób. To był bardzo miły czas i już nie możemy doczekać się nadchodzących Świąt. Życzymy wszystkim zdrowych, radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, przepełnionych ciepłem i miłością. Nowy rok niech przyniesie Wam dużo szczęścia na każdy dzień. Wesołych Świąt.

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym,  Numer wniosku: RPZP.07.06.00-32-K005/16

alt