Piąty trening grupy AG

alt

W czasie ostatniego wakacyjnego treningu mieliśmy dużo pracy. W związku z realizacją wolontariatu jeździliśmy do Skibna gdzie pracowaliśmy w stajni. Karmiliśmy konie marchewkami i jabłkami. Pani Iza opowiadała nam o tym jak należy się zachować, co konie lubią a czego przy nich nie można robić. Największą niespodzianką były przejażdżki na koniach, mieliśmy specjalne kaski na głowie i prawie nikt się nie bał. W Skibnie tez pracowaliśmy, „bo najpierw trzeba popracować żeby mieć przyjemności”. Wyrywaliśmy trawę która zarastała chodniki, grabiliśmy i wywoziliśmy taczką liście. Grabiliśmy siano i zamiataliśmy chodniki. Rafał nawet pomógł umyć psa. Adaś świetnie sobie poradził przy pracy z haczką, Adrian i Marcin jeździli z taczką, a Paweł zamiatał chodniki i grabił trawę. Michał dokładnie plewił najdrobniejsze chwasty. Bardzo nam się podobały wycieczki do Skibna. Całe dnie byliśmy na dworze i mogliśmy pracować, a bardzo to lubimy.

Byliśmy tez pierwszy raz na squash. Pani Michał uczył nas jak się robi rozgrzewkę i jak należy się przygotować do gry. Uczyliśmy się przy pomocy balonów jak należy odbijać piłkę. Świetnie nam poszły te ćwiczenia. Na koniec zorganizowali nam zawody ze strzelania do tarczy z piankowych naboi. Umówiliśmy się, że jeszcze tu wrócimy, bo bardzo nam się podobało.

Mamy też nowego lokatora małego kotka. Nazywa się Kota. Wszyscy się nim opiekujemy, głaszczemy i karmimy. Pilnujemy też porządku i sprzątamy kuwetę. Kota śpi z nami i mruczy do ucha. Fajnie mieć takie zwierzątko.

Na zakończenie tego wyjątkowego treningu zorganizowaliśmy urodziny dla Rafała i Adriana. Przygotowaliśmy nawet tort z owocami. Zaprosiliśmy mamę Adriana i wszystkie nasze panie. Było dmuchanie świeczek i prezenty. Fajnie mieć takich kolegów.

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym,  Numer wniosku: RPZP.07.06.00-32-K005/16

alt