Czwarty trening grupy AG

alt

W dniach  01.08.2017 - 10.08.2017 odbył się kolejny trening z projektu „Samodzielność-moja przyszłość” przy ul Grunwaldzkiej 20. W dalszym ciągu wzbogacamy swoje umiejętności kulinarne, porządkowe, uczymy się gospodarować środkami finansowymi. Doskonalimy umiejętności w organizacji czasu wolnego. Aktualny trening był trochę inny ze względu na to, że nie było zajęć w warsztatach na Budowniczych. W mieszkaniu treningowym przebywaliśmy przez cały czas. W związku z tym trenerzy wraz z uczestnikami zaplanowali szereg atrakcji.

Trening rozpoczął się 1 sierpnia toteż w pierwszym dniu uczciliśmy rocznicę wybuchu Powitania Warszawskiego poprzez obejrzenie wystawy na murach obronnych. W następnych dniach były koncerty w ramach Koszalińskiego Festiwalu Muzyki Organowej i drugi muzyki bałkańskiej przed rauszem. Mirko w konkursie wygrał płytę był z siebie bardzo dumny.  Bardzo wesoło było również w cyrku, gdzie podziwialiśmy popisy akrobatów, klaunów i różnych zwierząt. Nam najbardziej podobały się pieski i ich akrobatyczne wyczyny. Mogliśmy również wziąć udział w warsztatach rękodzielnictwa na terenie muzeum. Nie zabrakło również wyjścia do kina i na kręgle. Podziwialiśmy również uroki krajobrazu w czasie podróży Koleją Wąskotorową do Rosnowa, gdzie wysłuchaliśmy legendy o zatopionym skarbie był czas na spacer i plażowanie.  

Aby zachować zdrowie i dobra kondycję uczyliśmy się unikać pokus takich jak chipsy, słodkie napoje, słodycze. Przyrządzaliśmy pyszne i zdrowe posiłki takie jak sałatki
z ziołami, kanapki z pieczywa pełnoziarnistego, kasze. Dużo czasu spędziliśmy spacerując po okolicy, jak również ćwicząc na różnych urządzeniach znajdujących się w Sportowej Dolinie. Zadbaliśmy również o kontakty z przyjaciółmi z Budowniczych, było wspólne grillowanie, spotkanie przy sałatce i lodach oraz wspólne wyjścia. 

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym,  Numer wniosku: RPZP.07.06.00-32-K005/16

alt