Open menu

Piąty trening grupy IV

Wiesiu, Ewa, Magda, Klaudia i Wiola spotkali się ponownie w mieszkaniu przy ul. Grunwaldzkiej 20, aby rozpocząć kolejny trening samodzielności.  
Z racji tego, że już od trzech tygodni trwają zajęcia na warsztatach, to nasza ekipa dawno już zapomniała o wakacyjnej labie. Wszyscy pomimo zmęczenia po pracy, ochoczo wykonywali codzienne obowiązki. Było m.in. prasowanie -tu mistrzem żelazka okazał się Wiesiu, pranie, do którego ochoczo rwała się Klaudia, i gotowanie. Dziewczyny świetnie poradziły sobie z przygotowywaniem posiłków, pieczeniem ciast, czy robieniem sałatki. Oczywiście codzienne odbywał się także trening finansowy, higieniczny i gospodarczy. Sprzątanie każdy z nas niebawem będzie miał opanowane do perfekcji.
W piątek z warsztatami przyszła Pani Ewa, która porozmawiała z nami o atmosferze podczas naszych treningów i o tym jak powinniśmy ze sobą rozmawiać, aby nikt nie czuł się urażony.
Weekend to pora relaksu, spacerów i spotkań z przyjaciółmi. Mamy wtedy czas na rozmowy, słuchanie muzyki czy wspólne malowanie. Przecież każdy z nas musi kiedyś odpocząć i nabrać sił na kolejny pracowity tydzień. W niedzielę spakowaliśmy nasze bagaże, po które przyjechali nasi opiekunowie. Wieczorem przy herbatce jednogłośnie uznaliśmy, że trening był bardzo udany, choć każde z nas chce się jeszcze dużo nauczyć podczas kolejnych spotkań. Ewa, Magda, Wiola i Klaudia mają zamiar dobrze opanować obsługę kuchenki i pralki, Wiesiu chciałby nauczyć się naprawy dekodera. Trenerzy na pewno zrobią wszystko, aby sprostać tym oczekiwaniom.
 
 
Galeria:

alt

Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach 
Konkursu „Szansa-Rozwój-Niezależność” (konkurs o zlecenie realizacji zadań w formie wsparcia nr 1/2018),finansowanego ze środków PFRON. 

Umowa ZZO/000150/16/D o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.