Open menu

Harmonogram Obchodów Dnia Godności 2022

   Harmonogram Obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w dniach 16.05- 20.05.2022


1. Dni otwarte Placówek PSONI Koło w Koszalinie (16.05 - 20.05.2022)


2. Happeningi organizowane przez Placówki PSONI na trenie miasta Koszalina, 16.05-20.05.2022


W happeningach udział wezmą grupy podopiecznych placówek PSONI Koło w Koszalinie wraz z nauczycielami i terapeutami. Uczestnicy happeningu ubrani będą w odzież koloru zielonego, wyjdą na ulice Koszalina rozmawiać z mieszkańcami na temat niepełnosprawności, rozdawać będą ulotki zawierające informacje dotyczące pojęcia godności, praw osób z niepełnosprawnością intelektualną.


Ponadto uczestnicy happeningu częstować będą mieszkańców ciastkami z zieloną galaretką, które wykonają podczas zajęć kulinarnych w placówkach oraz obdarują butonami lub naklejkami z logiem  Obchodów Dnia Godności. Happeningi odbywać się będą od poniedziałku do piątku.


3. Akcja "Zazieleń się z Godnością"  - akcja na Rynku Staromiejskim do której zaproszeni zostaną uczniowie koszalińskich szkół oraz uczniowie szkół z powiatów ościennych. Wydarzenie polegać będzie na utworzeniu żywego  logotypu na płycie Rynku Staromiejskiego oraz wykonaniu wspólnego pamiątkowego zdjęcia z dronu  (19.05.2022)


4. Akcja "Godność ma kolor zielony" - akcja skierowana do jednostek samorządu, szkół koszalińskich i powiatów ościennych ,instytucji polegająca na oznakowaniu zielonymi grafikami okien ,drzwi w widocznych miejscach.. Ponadto w ramach podkreślenia tego dnia zaplanowano podświetlenia koszalińskich fontann na zielono oraz umieszczenie zielonych flag na Rynek Staromiejskim, oraz głównych rond w Koszalinie. PSONI Koła w Koszalinie, oświetlenie w kolorze zielonym koszalińskich fontann.


5. Wystawa prac niepowtarzalnego rękodzieła artystycznego osób z niepełnosprawnością intelektualną z placówek PSONI w Koszalińskiej kawiarni Mozaika na Rynku Staromiejskim  oraz na terenie  Politechniki Koszalińskiej (16.05-20.05.2022)


6. Wystawa fotograficzna pn. "Odczaruj niepełnosprawność" ukazującą osoby z niepełnosprawnością intelektualną w różnych sytuacjach społecznych. Plenerowa i ogólnodostępna dla społeczności koszalińskiej wystawa zdjęć, której  podstawowym celem jest przełamanie stereotypów związanych z niepełnosprawnością oraz spojrzenie na niepełnosprawność  bez uprzedzeń. Wystawa odbędzie się w obiektach  PSONI  koła w Koszalinie w przy ul. Budowniczych 6 oraz Wyspiańskiego 4 (16.05 -21.05.2022)


7. Impreza integracyjna podsumowujące tydzień obchodów w obiektach PSONI przy ul. Budowniczych 6 oraz Wyspiańskiego 4 (20.05.2022)


8. Film promujący osoby z niepełnosprawnością intelektualną (16.05-20.05.2022) które objęte są edukacją, terapią i rehabilitacja w placówkach PSONI Koło w Koszalinie.


9Mural - wykonany przez znanego koszalińskiego artystę Tomasza Żuka  - Cukina na obiekcie PSONI przy ul. Budowniczych 6 poświęcony osobom z niepełnosprawnością intelektualną (16.05-20.05.2022)


10. Konferencja pt. "Efektywna edukacja dzieci i młodzieży z zespołem Downa" z udziałem Katedry Pedagogiki i Studiów Edukacyjnych Wydziału  Humanistycznego przy Politechnice Koszalińskiej oraz Centrum Edukacji nauczycieli skierowanej do środowiska terapeutów, nauczycieli zajmujących się edukacją  osób z ZD 19.05.2022 r.


>>>powrót do menu<<<