Za nami luty 2022

Za nami lutyktóry nie rozpieszczał nas pogodą. Przypomnieliśmy sobie piosenkę Czerwonych gitar „ Ciągle pada” i wieje. Ale nie straszna nam była pogoda, w sobotnie popołudnie wybraliśmy się do kawiarni „Kocimiętki”, gdzie spędziliśmy miło czas wśród kotów popijając kawę.


Był też czas intensywnej pracy oraz wielu miło spędzonych chwil. Nabywaliśmy nowych umiejętności kulinarnych podczas codziennego przygotowywania posiłków. Naszymi popisowymi daniami tego miesiąca były: spaghetti bolognese, zupa pomidorowaOkazało się także, że jesteśmy całkiem niezłymi cukiernikami. Przygotowywaliśmy ciasto, pączki z okazji Tłustego Czwartku i desery z okazji Dnia Zakochanych, bo my ciągle jesteśmy zakochani.


Małą odskocznią od codziennych obowiązków było wyjście na kręgle oraz do Multikina na film „ Skarb Mikołaja”.

„A ja chodzę nie przejmując się ulewą ani spiesząc

Czując jak mi krople deszczu usta pieszczą

Ze złożonym parasolem idę pieszo o tak” .


Bo przecież, zakupy same się nie zrobią, wyrzucenie śmieci także było między kroplami. Rano piechotką do pracy, a po pracy zakupy, sprzątanie, gotowanie, pranie. Taki trening pozwala nam docenić naszych bliskich, którzy na co dzień muszą wykonywać wszystkie te zadania.


alt
Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach Konkursu „Kierunek AKTYWNOŚĆ” finansowanego ze środków PFRON.
Umowa nr ZZO/000166/16/D z dnia 05 maja 2020 r. o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

>>>powrót do strony głównej<<<