Miesiąc grudzień jest miesiącem...

Miesiąc grudzień jest miesiącem magicznym i oczekiwania. Każdy z nas już od dzieciństwa czekał na tą pierwszą gwiazdkę. Ale, musieliśmy najpierw uzbroić się w cierpliwość i wykonywać swoje obowiązki.


Mieszkanie lśniło czystością, nie umknął nam żaden pyłek. W powietrzu unosił się zapach pieczonych pierników, które niestety nie doczekały Bożego Narodzenia…, bo były po prostu pyszne.

 Ubieranie choinki to zwykle już magiczna chwila – wtedy prawie wszystko już jest gotowe na święta, a po ubraniu drzewka w zasadzie już czuje się magię świąt i wyczekuje pierwszej gwiazdki. Nawet, gdy ubieraliśmy choinkę dużo wcześniej, zrobiłyśmy to razem- założenie gwiazdki i łańcuchów, światełek i ozdób. Po takich wyczynach zasłużyliśmy na wyprawę do Parku Książąt Pomorskich na otwarcie iluminacji świątecznych.


Mimo, iż było zimno, nie odstraszyło nas to wcale. Zabawa była świetna, podziwialiśmy figury… nawet Mikołaja spotkałyśmy. Aby się rozgrzać tańczyłyśmy przy oświetlonej fontannie. Nie umknęło nam również aby poćwiczyć nasze szare komórki w grach planszowych. Dzieliliśmy się „sercem” z innymi potrzebującymi „Szafa od serca”.


alt
Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach Konkursu „Kierunek AKTYWNOŚĆ” finansowanego ze środków PFRON.
Umowa nr ZZO/000166/16/D z dnia 05 maja 2020 r. o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

>>>powrót do strony głównej<<<