Wrzesień to doświadczanie nowych...

Lato za nami, a więc czas na czyszczenie i konserwacje obuwia. Zaczęliśmy od wygodnych trampek. Szukając różnych porad, jedna przypadła nam do gustu. Otóż wystarczy na gumę wokół podeszwy nałożyć odrobinę pasty do zębów. Proste i efektowne. Jesienne porządki zaczęliśmy w szafkach kuchennych. Zapobiegaliśmy nieproszonym molom w kuchni. W tym celu umyliśmy półki ciepłą wodą z octem jabłkowym. Taniec sprawia nam dużą przyjemność.


Wysiłek fizyczny, relaks i zastrzyk endorfin w jednym – taki właśnie jest taneczny fitness. Spacerując po mieście często zaglądamy w różne inspirujące miejsca. Jednym z nich jest Zagroda Jamnejska. Mogliśmy ukisić pyszną kapustę. Próbowaliśmy nowych smaków, szczególnie zainteresowała nas musztarda jabłkowa. Palce lizać! Po takich spacerach, wracamy do naszego mieszkania, aby ugotować tradycyjny niedzielny rosół. Wrześniowa pogoda często nas nie rozpieszcza, jednak my mimo wszystko wychodzimy na spacery. Jesienią chodzimy nad Wodną Dolinę, aby odpocząć od codziennych obowiązków. Lubimy aktywne wypoczynki, oczyszczają umysł i ciało.Doświadczanie nowych rzeczy bardzo nam pomaga odkrywać świat. Nie zawsze odkrywamy ten bliski, czasem także ten daleki. Jedną z form poznania tego odległego jest przyjemna nauka. Egzotyczne owoce zagościły w naszej kuchni. Uczyłyśmy się ich nazw. Jak się okazało niektórych z nich musiałyśmy się nauczyć obierać czy jeść. Poznaliśmy kilka inspirujących przepisów z wykorzystaniem tropikalnych owoców. Wszystkie były pyszne i słodkie. Uwielbiamy takie naturalne witaminy!


W naszym mieście jest także sporo urokliwych czy zabytkowych miejsc. Podziwialiśmy średniowieczne mury obronne oraz poznaliśmy ich ówczesne funkcje. Oglądaliśmy także budynek, w którym mieści się muzeum. Jednym z piękniejszych momentów było podziwianie, co prawda współczesnych, prac koszalińskiego artysty Cukina. Ogromne wrażenie zrobił na nas budynek poczty głównej. Pomniki lwów przy Urzędzie Wojewódzkim sprawiały wrażenie żywych. Niesamowite. Kaplica św. Gertrudy przy teatrze była dość niewielka, lecz bardzo interesująca. Edukacyjną wycieczkę zakończyliśmy przy Domku Kata, w którym obecnie znajduje się Teatr „Dialog”. Aktywna edukacja, to coś co bardzo nam się podoba.


Od czasu do czasu pozwalamy sobie na niewielkie grzeszki. W myśl zasady, że nie samymi warzywami człowiek żyje, wybrałyśmy się do Galerii Emka na danie z Bliskiego Wschodu. Oczywiście, pamiętaliśmy o naszym bezpieczeństwie, dlatego miałyśmy maseczki. O ważnej dezynfekcji rąk, także nie zapomniałyśmy. Podróż autobusem oraz zamawianie dań w restauracji to dla nas bardzo przyjemny trening samodzielności. Obsługa bardzo była uprzejma oraz pomocna. Do domu wróciłyśmy na pieszo, aby spalić kalorie.


alt
Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach Konkursu „Kierunek AKTYWNOŚĆ” finansowanego ze środków PFRON.
Umowa nr ZZO/000166/16/D z dnia 05 maja 2020 r. o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

>>>powrót do strony głównej<<<