Zaradność w życiu codziennym...

Zaradność w życiu codziennym - temat przewodni w miesiącu lipcu. Prowadzona rozmowa uświadomiła nam ile musimy włożyć cierpliwości, samodzielności i wytrwałości jaką jest współpraca i odpowiedzialność. Wypowiadaliśmy się różnie, ale jedno łączy, że wraz ze zmianą warunków życia zmienia się skala potrzeb. Teraz obrazowane jest jako przystosowanie się do sytuacji, przy czym nie jest to bierna postawa rezygnacji, ale aktywne wykorzystanie własnych możliwości i umiejętności między innymi wyszukiwanie przepisów na obiady, tutaj kreatywność nasza była bardzo duża, ale to nie koniec… wypieki jak od cukiernika, niebo w … .A co do nieba, był piękny dzień, słoneczny i nastąpiła w nas przemiana, otrzymaliśmy skrzydła na jeden dzień, a głosy mieliśmy prawdziwie anielskie. Nie sposób nie zauważyć, że lato tego roku piękne mamy i aby dodać sobie ochłody wybraliśmy się nad Wodną Dolinę. Ochłoda od wody urody nam dodała i zapału na dalsze zabiegi kosmetyczne, otworzyliśmy na jeden dzień zakład kosmetyczny w którym każda z nas poddała się zabiegom manicure. Ciało, ciałem ale dla duszy też coś by się przydało i się znalazło... wystrojone wybrałyśmy się wieczorną porą.


alt
Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach Konkursu „Kierunek AKTYWNOŚĆ” finansowanego ze środków PFRON.
Umowa nr ZZO/000166/16/D z dnia 05 maja 2020 r. o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

>>>powrót do strony głównej<<<