Otworzyć serce i oczy...

Na jakie zmiany w życiu mogę liczyć, co chciałabyś/chciałbyś robić, czy masz pomysły na ulepszenie swojego „ kawałka podłogi”. Odpowiedz była jedna: aby zacząć robić coś dobrego, czasem wystarczy rozejrzeć się wokół siebie. Otworzyć serce i oczy. I tutaj o dziwo posypały się pomysły np. plan sprzątania - ułożenie planu sprzątania to punkt wyjścia, jeśli zrezygnujemy ze sprzątania całego mieszkania jednego dnia i przeznaczamy poszczególne dni na konkretne czynności. Harmonogram sprzątania to podstawa. Przy tym zagadnieniu wszyscy byli zgodni. Podział obowiązków - wysunęliśmy stwierdzenie, że każdy z domowników powinien dbać tak samo o utrzymanie porządku w domu. Sposoby podziału mogą być różne. Najlepiej gdy lubimy sprzątać różne części domu i w ten sposób możemy się uzupełnić, taka zwykła wymiana w tym tygodniu ja myję podłogi, a w kolejnym ty. Kształtowanie własnej estetyki - nasz wygląd świadczy o mnie, jak stosownie się ubierać, odpowiednio do sytuacji. To zagadnienie zajęło nam sporo czasu, najwięcej na ten temat wypowiadałyśmy się my -kobiety. Co zrobić, aby poczuć się jak Alicja w krainie czarów, nic prostszego: stanąć przy Świetlnej Piszczałce i tworzyć bańki mydlane mega dużo i wielkie.


 


Dobrze jest dużo umieć, wyczynem dla nas było wykonanie rurek francuskich z kremem mascarpone. Wyszły po prostu pyszne. Wróciliśmy do tematu „zobacz, ile już osiągnęłaś/ołeś. Droga bywa wyboista ale kiedy zmienimy swoje podświadome przekonania na pozytywne, pełne mocy i wiary w siebie, wtedy zmieni się też pozytywnie wszystko w moim/ twoim życiu. Takim akcentem zakończyliśmy miesiąc czerwiec.


alt
Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach Konkursu „Kierunek AKTYWNOŚĆ” finansowanego ze środków PFRON.
Umowa nr ZZO/000166/16/D z dnia 05 maja 2020 r. o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

>>>powrót do strony głównej<<<