Ostatnio postanowiliśmy posprzątać...

Piękna letnia pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Ostatnio postanowiliśmy posprzątać obejście naszego „domu”. Zawsze to przyjemniej gdy śmieci nie latają po podwórzu. Oczywiście też odpoczywaliśmy nad wodą, na wycieczkach do parku i lasu. Łączymy przyjemne z pożytecznym. Uczyliśmy się używać kijków do nordic walking. Śmiechu było co niemiara, bo mimo ogromnych chęci wcale nie jest łatwo zapanować nad koordynacją nóg i rąk. W naszym sąsiedztwie znajduje się siłownia na świeżym powietrzu, na której postanowiliśmy ćwiczyć, aby być w dobrej formie.

 Aby popłynąć statkiem do Mielna, najpierw musieliśmy pojechać autobusem do Jamna. Oczywiście pamiętamy o koniecznych maseczkach i ewentualnych biletach. Po godzinach spędzonych na plaży, lodach i zabawach, odnaleźliśmy drogę do portu i wróciliśmy stateczkiem do Jamna skąd znowu autobusem dojechaliśmy do domu. Takie wyprawy są bardzo intensywne i atrakcyjne. Lubimy robić nowe rzeczy.Umiejętności które chcielibyśmy zdobyć wydają się mnożyć. Każdy postęp wzbudza wiele radości i apetyt na więcej. Widać jak sprawnie poruszamy się po znanych miejscach w naszym mieście. Przy okazji złego samopoczucia, uczyliśmy się robić zakupy w aptece, i wykazaliśmy się duża troską i współczuciem. Obsługujemy coraz sprawniej sprzęty AGD. Wiemy jaki program wybrać do prania i gdzie wsadzić tabletkę do zmywarki. Umiemy zrobić ciasto z owocami, obrać warzywa na zupę czy pokroić ogórki na mizerię. Czasami zapinamy posolić ziemniaków przed gotowaniem, ale z tym tez sobie radzimy.


alt
Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach Konkursu „Kierunek AKTYWNOŚĆ” finansowanego ze środków PFRON.
Umowa nr ZZO/000166/16/D z dnia 05 maja 2020 r. o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

>>>powrót do strony głównej<<<