Uczymy się również jak się zachować...

Warto być w mieszkaniu i poznawać nowe rzeczy. Uczymy się gotować różnorodne potraw. Jedne umiemy zrobić już sami, przy przygotowaniu innych potrzebujemy jeszcze pomocy. Naleśniki i kotlety schabowe wychodzą nam pyszne, a warzywa na zupę obieramy zawodowo.


Oczywiście uczymy się sprzątać i dbać o wspólną przestrzeń. Jeszcze nie zawsze wiemy którym środkiem co się czyści, ale trenerzy nam pomagają. Myliśmy łazienki i podłogi, wycieraliśmy kurze, myliśmy tez szafki w kuchni. Prasowaliśmy pościel dla następnej grupy, układaliśmy ją w koszach. Zrobiliśmy porządek w szafkach i poukładaliśmy ubrania.Robimy też zakupy, wybieramy potrzebne produkty, uczymy się obsługiwać wagę przy ważeniu warzyw i owoców. Uczymy się również jak się zachować w sklepie, tak aby inni ludzie też mogli przejść w wąskich alejkach i zrobić swoje zakupy.


W wolnym czasie zajmujemy się tym co lubimy robić najbardziej. Jedni wyszywają, inni rysują, czytają książki czy rozwiązują krzyżówki. Mamy też śpiochów którzy w wolnym czasie najchętniej śpią.


Ostatnio zrobiło się naprawdę ciepło, więc chodzimy dużo po mieście, parkach i okolicznych lasach.


alt
Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach Konkursu „Kierunek AKTYWNOŚĆ” finansowanego ze środków PFRON.
Umowa nr ZZO/000166/16/D z dnia 05 maja 2020 r. o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

>>>powrót do strony głównej<<<