Myliśmy i odkurzaliśmy podłogi, trzeba to robić codziennie...

W czasie pierwszych treningów zapoznawaliśmy się grupą i mieszkaniem. Bardzo chcemy być samodzielni, więc wszyscy się staramy. Przygotowywaliśmy wspólnie posiłki, dbając o siebie i wzajemnie sobie pomagając. Codziennie nakrywaliśmy do stołu i wspólnie sprzątaliśmy po jedzeniu. Uczyliśmy się obsługiwać nowe sprzęty. Mamy w mieszkaniu np zmywarkę i już wiemy jak włożyć do niej naczynia, musimy się jeszcze nauczyć jak je ułożyć żeby wszystkie się zmieściły i dobrze umyły.Dbaliśmy też o nasze mieszkanie. Myliśmy i odkurzaliśmy podłogi, trzeba to robić codziennie, bo codziennie się brudzą. Czyściliśmy też łazienki i toaletę, jak w domu. Uczyliśmy się dbać o siebie, codziennie ubieraliśmy świeże ubrania, a brudne wkładaliśmy do pralki i praliśmy.Po praniu rozwieszaliśmy nasze ubrania na sznurkach, a jak wyschły nawet je prasowaliśmy. Raz nawet myliśmy klatkę schodową, od góry do samego dołu. Powlekaliśmy też pościel, ale to musimy jeszcze poćwiczyć. 


alt
Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach Konkursu „Kierunek AKTYWNOŚĆ” finansowanego ze środków PFRON.
Umowa nr ZZO/000166/16/D z dnia 05 maja 2020 r. o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

>>>powrót do strony głównej<<<