Mieszkańcy przy ul. Grunwaldzkiej podczas pobytu na treningu realizowali

W dniach 1.03 - 31.03.2021 r. rozpoczęliśmy kolejny trening w ramach projektu Decyzja +Doświadczenie =Autonomia.


Mieszkańcy przy ul. Grunwaldzkiej podczas pobytu na treningu realizowali wszystkie czynności dnia codziennego: ścielenie łóżek, wynoszenie śmieci, segregowanie odzieży do prania, obsługę pralki, pranie ręczne, wywieszanie wypranej odzieży, prasowanie i estetyczne układanie bielizny pościelowej. Przygotowywaliśmy ciekawe  posiłki i poznawaliśmy coraz to nowe przepisy na ciekawe potrawy, które wykorzystamy w swoich domach, powtarzaliśmy
i utrwalaliśmy obsługę zmywarki do naczyń, dobór odpowiedniego programu.Dbaliśmy o czystość pomieszczeń takich jak łazienka czy WC (pamiętaliśmy o dezynfekcji). Myliśmy okna i robiliśmy zakupy. W wolnych chwilach spacerowaliśmy po naszym mieście. Byliśmy na Górze Chełmskiej, w Parku  Książąt Pomorskich, i poznawaliśmy nowe zakątki naszego pięknego miasta pamiętając o zasadach bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego.


Podczas  tygodniowego pobytu rozwijaliśmy swoje umiejętności kulinarne  poznawaliśmy nowe przepisy, nasza kulinarna kreatywność  i zaangażowanie nie ma końca, wzbogacaliśmy  także swoje umiejętności  podczas obsługi sprzętu AGD oraz prostych narzędzi do użytku w gastronomii. Oprócz przygód kulinarnych, dbania o estetykę i wygląd  mieszkania. W wolnych chwilach chodziliśmy na spacery po mieście, oraz pobliskiego parku.


alt
Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach Konkursu „Kierunek AKTYWNOŚĆ” finansowanego ze środków PFRON.
Umowa nr ZZO/000166/16/D z dnia 05 maja 2020 r. o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

>>>powrót do strony głównej<<<