Byliśmy nad morzem, pływaliśmy i graliśmy...

Wakacje dobiegły końca, a nasze były bardzo udane. Dopełnialiśmy wszystkich obowiązków związanych z naszym mieszkaniem. Dbamy o nie i sprzątamy codzienne. Pierzemy i wieszamy pranie, segregujemy i wynosimy śmieci, podlewamy kwiaty na balkonie zwłaszcza po tak upalnych dniach. Wykorzystując letnie owoce robiliśmy ciasta i koktajle. Mamy swój ulubiony przepis który powtarzamy i doskonalimy. Kisiliśmy tez ogórki i robiliśmy pyszne warzywne zupy. W kuchni radzimy sobie coraz lepiej. Wyszukujemy przepisy, planujemy zakupy i staramy się sami przygotowywać posiłki. Pani Helena zrobiła nam sprawdzian, i pewnego dni obiad od początku do końca musieliśmy zrobić sami. Były kotlety mielone, ziemniaki, mizeria i było pysznie.

Galeria:

Nie marnowaliśmy słonecznych dni siedząc w domu, jak tylko mogliśmy ruszaliśmy na wycieczki. Korzystaliśmy z miejskiej plaży, która świetnie się spisała w słoneczne popołudnia jako miejsce na piknik i gry planszowe. Udało nam się również skorzystać z siłowni na świeżym powietrzu. Spacerowaliśmy po parku chowając się w cieniu drzew. Wyjeżdżaliśmy też poza miasto. Byliśmy nad morzem, pływaliśmy i graliśmy w piłkę. Oczywiście zadbaliśmy o kremy z filtrem, odpowiednia ilość wody do picia, a plaża musiała być strzeżona. Uczyliśmy się pakować swoje plecaki, tak aby każdy miał coś do jedzenia i wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Innym razem pojechaliśmy na zachód słońca nad Jamno i na gofry. Dbamy o siebie i używamy maseczek wchodząc w zatłoczone miejsca.

 

alt
Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach Konkursu „Kierunek AKTYWNOŚĆ” finansowanego ze środków PFRON.
Umowa nr ZZO/000166/16/D z dnia 05 maja 2020 r. o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

>>>powrót do strony głównej<<<