Rozwijamy się kulinarnie...

Zadomowiliśmy się, poukładaliśmy wszystko tak jak powinno być, wyposażyliśmy się w odpowiednie sprzęty. Okazało się że dużo tego wszystkiego potrzeba. Do pieczenia ciasta potrzebny jest mikser, piekarnik czy blacha, ale przydaje się też miska czy łyżka do mieszania. Odkrywamy kuchnie i jej sprzęty. Okazało się również że sprzęty się psują a np. kij od miotły łamie. Też ciekawe doświadczenie. Dokupiliśmy, wymieniliśmy i znowu działa.

Rozwijamy się kulinarnie, uczymy się gotować nowe potrawy, studiujemy przepisy i wymyślamy „ co by tu zjeść”. Ostatnio robiliśmy sałatkę z selerem naciowym, orzechami i jabłkiem. Sami znaleźliśmy przepis, zrobiliśmy listę zakupów i w sklepie kupiliśmy potrzebne rzeczy. Całkiem sprawnie idzie nam dzielenie się obowiązkami więc, krojenie i siekanie składników poszło nam bardzo szybko, a efekt naszej wspólnej pracy był pyszny. Pieczemy też ciasta, robiliśmy gołąbki i słodkie przekąski na święto czekolady.

Korzystając z wakacyjnego miesiąca dużo chodzimy, spacerujemy i zwiedzamy nasze miasto. Sami potrafimy dojść do kościoła, sklepu czy na warsztaty. W weekendy, jeśli jest pogoda, chodzimy do parku, na Wodną Dolinę lub jeździmy gdzieś dalej. Raz pojechaliśmy nad jezioro. Spakowaliśmy ręczniki, stroje, picie i kremy z filtrem i pojechaliśmy pływać. Wszyscy świetnie czujemy się w wodzie a pani była zdziwiona, że tak dobrze pływamy.

W tym miesiącu odwiedzili nas dziennikarze z TV MAX.  Opowiadaliśmy jak nam się tu mieszka, jakie mamy sukcesy i czego będziemy się uczyć. Później z niecierpliwością czekaliśmy na emisję, bo bardzo chcieliśmy zobaczyć siebie w telewizji.

Mamy dużo planów na nadchodzący miesiąc, ale głownie to chcemy odpoczywać w końcu mamy wakacje.

Galeria:

 
alt
Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach Konkursu „Kierunek AKTYWNOŚĆ” finansowanego ze środków PFRON.
Umowa nr ZZO/000166/16/D z dnia 05 maja 2020 r. o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

>>>powrót do strony głównej<<<