Klasyczne placki ziemniaczane

Miesiąc sierpień!

Przyszło lato a wraz z nim zwiększona ilość godzin naszego pobytu w mieszkaniu. Pogoda nas rozpieszczała, ale nie była łaskawa dla naszego ogrodu sensorycznego.

Byliśmy na nim stałymi gośćmi i regularnie go podlewaliśmy. Nagrodą były dla nas plony, które z chęcią zabieraliśmy do mieszkania a w nim przyrządzaliśmy z nich pyszne desery, sałatki. Czas mijał nam niezwykle przyjemni i bardzo aktywnie. Odwiedziliśmy Wodną Dolinę, Górę Chełmską,  Dolinę Sportową.

Chętnie eksperymentowaliśmy w kuchni. Klasyczne placki ziemniaczane urozmaiciliśmy sosem jogurtowo-koperkowym i wędzonym łososiem – polecamy! Odkryliśmy też, że placki z połączenia cukinii i ziemniaków to prawdziwa rozkosz dla podniebienia.  Sprzątając mieszkanie pamiętaliśmy o jakże ważnej dezynfekcji.

Galeria:

 

alt
Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach Konkursu „Kierunek AKTYWNOŚĆ” finansowanego ze środków PFRON.
Umowa nr ZZO/000166/16/D z dnia 05 maja 2020 r. o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

>>>powrót do strony głównej<<<