Informacja dotycząca realizacji projektu "Pomóżcie, a pokażę, że potrafię"- Komputer można poznać i polubić!

Niepełnosprawni intelektualnie już od początku kwietnia poruszają się po skomplikowanym, cyfrowym świecie komputerów. Uczestnicy projektu pod czujnym okiem prowadzącego, powoli przekonują się, że komputer można okiełznać i wykorzystać do nauki, pracy i zabawy.

"ABC obsługi komputera" to szkolenie, które ma na celu wdrożenie uczestników "Pomóżcie, a pokażę, że potrafię” do samodzielnej i świadomej pracy z komputerem poprzez opanowanie umiejętności obsługi programu Paint i edytorów tekstu Notatnik i WordPad oraz pracy w środowisku Windows. Zajęcia prowadzone są metodą laboratoryjną, natomiast uczestnicy mają do dyspozycji nowocześnie wyposażoną salę komputerową. Podczas zajęć - uczestnicy projektu uczą się jak wykorzystywać komputer zarówno w życiu codziennym jak i w pracy.

Pierwsze zajęcia wprowadziły kursantów w świat budowy komputerów. Poznawali oni elementy składowe komputera i do czego służą poszczególne urządzenia peryferyjne. Dzięki ćwiczeniom praktycznym obsługa myszki i klawiatury stała się mniej obca. Następnym etapem poznawania komputera jest nauka  podstawowych umiejętności związanych z obsługą programu Paint.Mimo przeszkód i trudności, osoby niepełnosprawne intelektualnie robią wszystko by nie być wykluczonymi z postępu technologicznego. Mimo przeszkód i trudności, osoby niepełnosprawne intelektualnie robią wszystko by nie być wykluczonymi z postępu technologicznego.

alt