Lipcowy trening samodzielności

altPodczas lipcowego treningu samodzielności beneficjenci tak jak podczas poprzednich spotkań doskonalili podstawowe czynności życia codziennego takie jak: przygotowanie posiłków, dbanie o czystość pomieszczeń, dbanie o higienę osobistą, naukę oszczędzania i szacowania wydatków, organizację czasu wolnego.

Z uwagi na sprzyjającą aurę w ramach propozycji wykorzystania czasu wolnego młodzież wybrała wyjazd do Mielna. Kolejny dzień również spędziliśmy na powietrzu zwiedzając "Wioskę indiańską " w Lubiatowie. Na obiad udaliśmy się do "Pierogarni pod Jamiołą”, co dla wielu stanowiło dodatkową atrakcję.

Ale trening samodzielności to nie tylko zabawa, bo przecież jak przyznaje młodzież ”...tutaj mamy się wszystkiego nauczyć...” Przyszła i kolej na obowiązki. Wieczorem podopieczni oprócz wykonywania swoich codziennych obowiązków nauczyli się piec ciasto drożdżowe. Dzielnie czekali aż ciasto wyrośnie i się upiecze, aby potem zjeść go z apetytem. Podczas podsumowania przebytego treningu młodzież wymieniała nabyte umiejętności i te, które jeszcze musi opanować.

W obiektywie: