Warsztaty komunikacyjne pt. "Dobra komunikacja"

 

alt

Dnia 11 marca 2015 roku uczestnicy projektu „Droga do dorosłości” wzięli udział w warsztatach rozwijających umiejętności komunikacyjne pt. „Dobra komunikacja”. Zajęcia poprowadziła pani psycholog Anna Kajtowska-Ślęzak.

Na początku zajęć uczestnicy opowiadali o sobie, swoich zainteresowaniach i samopoczuciu. Po rozgrzewce przyszła kolej na poważniejszą pracę. W czasie dyskusji zastanawiali się nad tym, czym jest komunikacja i co się na nią składa. Biorąc udział w licznych ćwiczeniach obserwowali jak obydwa się proces komunikacji, co mu sprzyja i jakie bariery mogą go utrudniać.
Pracowali w parach i trójkach, a także prezentowali efekty tej pracy na forum. Przy niektórych ćwiczeniach było dużo śmiechu, inne skłaniały do refleksji. Szczególnie trudne, ale również bardzo pouczające okazało się ćwiczenie wymagające milczenia przez 2 minuty. Uczestnicy ćwiczyli aktywne słuchanie, umiejętne zadawanie pytań, utrzymywanie kontaktu wzrokowego oraz wyrażanie własnych emocji i trafne rozpoznawanie ich u rozmówcy. W ramach posumowania każdy wykonał rysunek, który miał ilustrować to, czego nauczył się podczas zajęć.

Uczestnicy aktywnie brali udział w ćwiczeniach i udzielali się w dyskusji. Chętnie opowiadali o przykładach z własnego życia, uważnie słuchali też opowieści innych osób. Bez tremy prezentowali się przed grupą i wcielali w różne role.

W obiektywie:

>>>powrót do strony głównej<<<