Szkolenie z Racjonalnej Terapii Zachowań w ramach I edycji projektu "Droga do samodzielności"

 

alt

Rozpoczęły się pierwsze z zaplanowanych działań w ramach I edycji projektu „Droga do samodzielności” z funduszy EOG. W dniach 20 i 21 marca br. odbyło się szkolenie z Racjonalnej Terapii Zachowań dla 10 terapeutów pracujących na co dzień z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie .

Jednym z najważniejszych aspektów pracy z RTZ jest zasada:
„To nie rzeczy nas smucą, ale sposób w jaki je widzimy” 
                                                                          Epiktet

Czym jest Racjonalna Terapia Zachowań?

RTZ – (Rational Behaviour Therapy) to wszechstronna metoda psychologiczna, która stworzona została przez dr. Maxie C. Maultsby'ego. Jej podłożem są liczne badania naukowe i bogate doświadczenia kliniczne. Stanowi wspaniały system terapeutyczny oraz doskonały sposób na zrozumienie siebie samego i innych ludzi.

RTZ jest przydatna każdemu, kto pracuje z ludźmi i chce skutecznie im pomagać, jak i osobom które chcą pomóc same sobie (stąd Andrzej Setman – genialny Polski terapeuta, nazywa swoje szkolenia z RTZ „Autoterapią”). RTZ umożliwia szybką, skuteczną pomoc terapeutyczną lub coachingową przez zmianę ograniczających przekonań. Regularna praca własna przy zastosowaniu zasad RTZ pozwala na skuteczny rozwój własnej osobowości i poprawę codziennego życia.

Dzięki szkoleniu i poznanym technikom samopomocy nasi terapeuci wzmocnią swoje umiejętności skutecznego pomagania, radzenia sobie ze stresem i trudnych sytuacjach , pomaganiu samemu sobie, radzenia sobie z codziennymi kłopotami i dzięki temu skutecznie wspierać naszych podopiecznych.

W obiektywie:

>>>powrót do strony głównej<<<